Novinky - 18.02.2024 19:47

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC´ 05 Banská Bystrica 4:2 v 45. kole Tipos extraligy

Tento duel 45. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 4:2. Liptáci uspeli po troch prehrách za sebou a upevnili si 10. priečku. "Barani" zaznamenali tretiu prehru v sérii a sú tesne za prvou šestkou.
        Domáci mali v úvodnom dejstve výraznú streleckú prevahu (19:6) a do vedenia ich poslal v 15. minúte Fekiač. Liptákom vyšiel aj začiatok prostrednej časti, keď hosťom odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Berryho a Avcina. Do prestávky duel zdramatizovali presnými zásahmi Luža s Gašparom, no v 58. minúte pridal poistku švédsky obranca Ullman, ktorý si otvoril strelecký účet v slovenskej extralige.

Tipos extraliga - 45. kolo:
        MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
        Góly: 15. Fekiač (Avcin, Quince), 22. Berry (Egle), 23. Avcin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, Stránský). Rozhodovali: Snášel, Žák - Hajnik, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 670 divákov
        L. Mikuláš: Krasikov – Žilka, Ullman, Mezovský, Thompson, Hraško, Fekiač, Vojtech - Avcin, Quince, Réway – A. Nauš, Egle, Berry – Valigura, Kriška, T. Nauš - Tkáč, Vankúš, Nespala
        B. Bystrica: Rabčan – Bačik, Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Nielsen - Wilkins, Vela, Turnbull - Matoušek, Bíreš, Macek - Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský