Novinky - 28.12.2023 20:42

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC´ 05 Banská Bystrica 5:2 v 30. kole Tipos Extraligy

Tento duel 30. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili vo štvrtkovom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC ‘05 Banská Bystrica 5:2. Po dvoch prehrách zabodovali naplno a priebežne sú na 8. priečke. Svojmu súperovi tým ukončili osemzápasovú víťaznú sériu.
        V zostave Liptákov sa prvýkrát od návratu z Humenného objavil odchovanec Martin Kriška, debut v ich drese absolvoval aj ruský obranca Nikita Pivcakin. Premiéru v slovenskej extralige absolvoval 17-ročný útočník Banskej Bystrice Michal Sedliačik.
        Domáci sa ujali vedenia v 9. minúte gólom Nauša, ktorého v závere prvej časti pri mantineli atakoval obranca Šenkeřík a dostal trest do konca zápasu. Liptáci sa prezentovali dôslednou defenzívou a dôležitý krok za víťazstvom spravili v druhej tretine. Gólmi obrancov Vasiljeva a Žilku odskočili súperovi na 3:0. Bačík a Hora síce v tretej časti znížili na 3:2, no hostia už nedokázali vyrovnať ani počas hry bez brankára. Počas nej Quince a Avcin spečatili na konečných 5:2 pre domácich.

Tipos extraliga - 30. kolo:
        HK 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
        Góly: 9. A. Nauš (Lahtinen, Egle), 37. Vasiljev (Egle), 40. Žilka (Mezovský, Uhrík), 59. Quince (Uhrík), 60. Avcin (Mezovský) - 51. Bačík, 55. Hora (Vela). Rozhodovali: Jobbágy, Výleta - Pribula, Vyšný, vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Šenkeřík (B. Bystr.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, 1369 divákov.
        Liptovský Mikuláš: Krasikov - Pivcakin, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Lalík, Hraško - Réway, Quince, Avcin - Lahtinen, Egle, A. Nauš - Kriška, Uhrík, Vojtech - Sukeľ, Vankúš, Tkáč - Valigura
        Banská Bystrica: Krošelj - Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka - Turnbull, Vela, Wilkins - Výhonský, Faith, Živický - Macek, Petriska, Gašpar - Štrauch, A. Stránský, Sedliačik