Novinky - 06.10.2023 20:28

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:2 v 7. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojšport / tasr

Aj tento duel 7. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať naživo na svojej televízii prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 7. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2. V drese domácich sa blysol hetrikom ruský útočník Alexander Avcin. "Kamzíci" prehrali štvrtý zápas za sebou.
        V 6. minúte obranca Mitchell Miller predviedol úspešnú individuálnu akciu a prekonal brankára Adama Vaya. Popradčania však v priebehu prvej tretine dokázali streliť dva góly a dostať sa do vedenia. Ryan Dmowski nastúpil na prvý duel v extralige a hneď sa presadil. Americký útočník si pripísal asistenciu aj pri druhom góle hostí, keď dosiahol svoj prvý gól v sezóne Max Gerlach. V druhej a tretej tretine však skórovali už len domáci. Avcin dosiahol druhý hetrik v sezóne.

Tipos extraliga – 7. kolo:
        HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
        Góly: 6. Miller (Vojtech), 24. Avcin (Miller, Sukeľ), 49. Avcin (Réway), 60. Avcin (Réway, Hraško) – 9. Dmowski (Coulter), 18. Gerlach (Dmowski, Coulter). Rozhodovali: Baluška, Crman – Jedlička, Orolin, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1329 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Sukeľ – Valigura, Uhrík, Vojtech – Žilka, Šmída, Vankúš – Nespala
        Poprad: Vay – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Beaudoin, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Urbánek – Jendek, Suchý, Šotek – Kundrik