Novinky - 16.11.2016 23:27

Nitra zvíťazila v Liptovskom Mikuláši

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti Nitry po utorkovom triumfe nad HK Orange 20 získali aj v stredu všetky tri body, keď v súboji 20. kola Tipsport ligy zvíťazili 4:2 na ľade Liptovského Mikuláša. Domáci pritom viedli už 2:0, keď sa do listiny strelcov zapísali Marek Uram a Patrik Števuliak. Ešte pred prvou sirénou skorigoval za hostí Radoslav Macík. Po bezgólovej druhej tretine si hokejisti Nitry vyrovnali už v 46. sekunde tretej časti, gólom sa prezentoval Henrich Ručkay. Tretí gól hostí strelil skúsený Juraj Štefanka a konečnú podobu výsledku dal Marek Slovák. Nitra si úspechom na Liptove upevnila tretie miesto v tipsportligovej tabuľke.

Tipsport liga 2016/2017 - 20. kolo - streda:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Góly: 11. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), 17. Števuliak (Piatka, A. Laco) - 19. Macík (Ordzovenský, Paukovček), 41. H. Ručkay (Blackwatter, Pupák), 51. J. Štefanka (Blackwatter), 59. Marek Slovák (Milam)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Bogdaň, Jobbágy, 1250 divákov

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Zápas sme začali dobre, ale škoda individuálnej chyby, po ktorej sme súpera dostali naspäť do zápasu. Rozhodujúci moment bol v úvode tretej tretiny, v ktorej sme hneď inkasovali. Chlapci bojovali až do konca, mrzí nás výsledok, no v tretej tretine nám niečo chýbalo, a aj preto sme zápas nedotiahli do víťazného konca."
Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Po utorňajšom víťazstve nad dvadsiatkou sme sa chceli opäť dostať na víťaznú vlnu. Zápas sme nezačali dobre, ale nakoniec sme to v tretej tretine zlomili. Myslím si, že sme zaslúžene triumfovali, keby sme premenili viaceré šance, čo sme mali, zápas sa skončí s ešte väčším gólovým rozdielom."

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - M. Moravčík, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, J. Faith - Kabáč, Stümpel, Števuliak
Nitra: Michal Valent - M. Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, P. König, F. Kuzma, Rais - Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay - D. König, Krištof, J. Štefanka - Bajtek, Paukovček, Macík - M. Bene, Ondrušek, S. Chalupa