Dukla rozstrieľala Mikuláš

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Janka Danková, foto:TASR

8.kolo Tipsport extraligy, 30.9.2016

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 10. Veilleux (Kozák, Őlvecký), 18. Hlinka (Őlvecký), 19. M. Novák (L. Novák) , 22. Tybor (Kalináč), 38. Őlvecký (Veilleux), 60. Kozák (Drgoň) – 5. Rób. Huna

Vylúčení: 3:4 na dve minúty, navyše Nádašdi (LM) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 2:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 35:25

Rozhodovali: M. Novák – J. Valo, R. Výleta, 2039 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M.Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, R. Dlouhý, L. Novák – Jak. Gašparovič, Kalináč, Tybor – Mich. Hlinka, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J. Švec, D. Novák

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Križan (41. A. Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, M. Šiška, Moravčík, D. Kadura, Kadlubiak – Rich. Huna, Rób. Huna, Rud. Huna – Faith, Mat. Sukel, Kriška – A. Laco, Piatka, Lištiak – Stümpel, Kabáč, Števuliak

Prvá väčšia gólová šanca sa naskytla v 4. minúte Lukášovi Novákovi, ktorý sa dostal sám dopredu, no blafák mu nevyšiel. Netrvalo dlho a skóre bolo predsa len otvorené, avšak postarali sa oň hostia z Liptova – chyba trenčianskeho obrancu ponúkla puk pred odkrytú bránku Róbertovi Hunovi a ten bez problémov zakončoval. O štyri minúty na to domáci svojmu súperovi doslova ponúkli možnosť na zvýšenie, keď počas vlastnej presilovky prepadli a dvojica hráčov z Mikuláša sa dostala dopredu. Napokon však predsa len z hry v početnej výhode vyťažili maximum – Veilleux tečoval Kozákovu strelu. Práve spomínaný Kanaďaň mohol dostať svoj tím do vedenia, keď strieľal spomedzi obrancov, no napokon sa to podarilo Hlinkovi, ktorý prekonal Križana z pravej strany. Trenčianski fanúšikovia zajasali i 70 sekúnd pred koncom tretiny, keď na dvakrát prestrelil hosťujúceho gólmana Michal Novák.

V štýle, v ktorom prvá tretina končila, tá nasledujúca začínala. Celkom voľného Tybora na pravom kruhu videl Kalináč, spomínaný krídelník sa predviedol blafákom a zvýšil na 4:1. Trenčania bavili svojich fanúšikov i naďalej, pre Lukáša Nováka vybojoval šancu Sojčík, Križan už bol ale tento raz proti gólu. Rovnako zastavil puk z hokejky Veilleuxa, ktorému medzi kruhy prihrával Őlvecký. V polovici zápasu mohol znížiť Rudolf Huna, keď zakončoval spoza bránky, no ani videorozhodca nepotvrdil, že puk sa dostal až za Cháberu. Na druhej strane sa predral dopredu Gašparovič, zakončenie blafákom však za Križanom neskončilo. Podobne to skúšal šikovne Laco a to hneď dvakrát, no trenčianska obranná dvojica jeho úmysel prekazila. Prvá presilová hra Liptákov prišla až v 35. minúte, no hráči sa nedokázali ani len poriadne dostať do pásma. Celá tretina vyslovene patrila žlto-červeným bojovníkom a pred koncom to potvrdil i Őlvecký, keď krátko po buly upravil na 5:1.

Záverečnú časť odštartovali hostia presilovkou, no ani Nádašdiho strela z kruhu neskončila za Cháberom. V 46. minúte spustili Trenčania streleckú kanonádu, za čo si od fanúšikov vyslúžili poriadny potlesk, no na Nagya v bránke, ktorý vystriedal Križana po dvoch tretinách, recept nenašli. Sympatickou strelou z prvej pohrozil Gašparovič, na druhej strane to skúšal sprava Rudolf Huna. Chábera si musel dávať pozor i na Laca, ktorý vypálil z ľavého kruhu, no ani tento raz sa skóre nemenilo. Krásnu bodku za zápasom dal 32 sekúnd pred koncom až Kozák, keď po Drgoňovej prihrávke na modrú vypálil z prvej a táto bomba upravila skóre na 6:1.

Hlasy trénerov

Miloš Holaň (tréner HK Dukla Trenčín): „Všetkých hráčov dnes musím pochváliť, do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Hoci hostia dali so šťastím gól, no od toho okamihu sme boli lepším tímom my. Udávali sme tempo a dali sme krásne góly, využili sme presilové hry. A čo ma teší je, ako mužstvo zareagovalo na poslednú tretinu, na zmenu systému, keď sme nechceli inkasovať gól a pripravovali sa na systém, ktorý budem od hráčov očakávať v Nových Zámkoch. Sami pre seba sme potvrdili ten tímový výkon, ktorý sme predviedli v Banskej Bystrici a to je veľmi pozitívne.“

Róbert Spišák (tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš): „Stretnutie sme nezačali zle, viedli sme 1:0. Dokonca počas vlastného oslabenia sme išli do prečíslenia 2 na 1. No domáci tím prebral iniciatívu a vo všetkých ukazovateľoch bol lepším mužstvom a to počas celého zápasu. V závere sme sa snažili o skorigovanie výsledku, mali sme tam niekoľko príležitostí, no nepodarilo sa ich premeniť.“