Novinky - 13.10.2023 20:05

HC SLOVAN Bratislava - HK Poprad 7:2 v 9. kole Tipos extraligy

Aj tento duel 9. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať na JOJŠPORT alebo prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 7:2. Dočkali sa tak prvého domáceho triumfu v novej sezóne. Kanadský útočník Brendan Ranford zaznamenal v druhom stretnutí za "belasých" opäť hetrik a pridal asistenciu.
        Slovan položil základ triumfu už v prvej tretine, keď strelil počas desiatich minút tri presné zásahy. V 2. minúte otvoril skóre Tomáš Török, domáci potom využili dve presilové hry, keď sa presadili kanadskí útočníci Ranford a Chris Brown. Popradčania v úvode druhej časti počas troch minút rýchlo znížili na 2:3, keď najprv skóroval Tomáš Záborský a potom Patrik Svitana prekvapil brankára Jareda Coreaua. Slovanisti však do prestávky opäť získali trojgólový náskok a v treťom dejstve ešte potvrdili triumf.
        Člen predstavenstva Pavol Hofstädter odovzdal pred duelom domácemu kapitánovi Michalovi Sersenovi symbolický dres, pretože odohral 500 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži. Tridsaťsedemročný obranca dosiahol tento míľnik počas minulého týždňa.

Tipos extraliga – 9. kolo:
        HC Slovan Bratislava – HK Poprad 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
        Góly: 2. Török (Masnica), 6. Ranford (Brown, Findlay), 10. Brown (Lalonde, O´Brien), 28. Takáč (Ranford, Findlay), 36. Minárik (Preisinger), 47. Ranford (Preisinger, Minárik), 56. Ranford (Beňo) – 21. Záborský (Dmowski, Kotvan), 24. Svitana. Rozhodovali: Stano, Krajčík – D. Konc ml., Frimmel, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Výhonský, Petráš – Betker, Drgoň všetci 5 min+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 4187 divákov.
        Slovan: Coreau – Romančík, Sersen, Lalonde, Golian, Gachulinec, Maier, Beňo – O´Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Masnica, Pecararo – Výhonský, Petráš, Török
        Poprad: Vay (10. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Kukuča, Jendek, Záborský – Gerlach, Coulter, Dmowski – Urbánek, Suchý, Kundrik