Novinky - 11.06.2021 09:59

Vyradených Bielorusov nahradí v európskych súťažiach ostrieľaný Slovan

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Slovenský hokej predsa bude mať svoje zastúpenie v medzinárodnej Champions Hockey League. Po nedohraní sezóny 2019/20, kedy Banská Bystrica odmietla využiť svoje právo štartu v tejto súťaži, sa tento rok na slovenské mužstvá akosi zabudlo. Naša extraliga nemala priamu miestenku, no nepatrila ani do kategórie "challengerových líg", spomedzi ktorých sa udeľovala divoká karta. Junosť Minsk však pre bezpečnostno-politické dôvody prišla o možnosť štartovať na tomto fóre a vedenie dva mesiace pred štartom hľadalo náhradu. Skupinu F, v konkurencii švédskeho Leksandu, českého Třinca a švajčiarskeho Fribourgu, doplní HC Slovan Bratislava.

"Jedným z cieľov CHL je prostredníctvom systému tzv. divokých kariet ponúknuť účasť v Lige majstrov pre renomované kluby a prispieť tak k rozvoju európskeho klubového hokeja tým, že súťaž bude mať medzinárodne čo najviac rozmanité zastúpenie. Nominácia Slovana Bratislava nám ponúka možnosť privítať späť v našej súťaži Slovensko, krajinu s bohatou hokejovou tradíciou, ktorá svetovému hokeju vychovala mnohých špičkových hráčov," píše web Ligy majstrov s tým, že belasí sú známou hokejovou značkou na európskom kontinente a tento rok navyše chystajú oslavy storočnice klubu.

Tohtoročnú CHL si zahrá 32 mužstiev z trinástich rôznych líg. Svoje zastúpenie má napríklad aj Ukrajina (Donbass Doneck), Poľsko (GKS Jastrzebie) či Veľká Británia (Cardiff Devils). Slovan bude štvrtým slovenským tímom, ktorý si zahrá túto súťaž. V sezóne 2008/09 hral už prvotne formovanú hokejovú Champions League a okrem nej bol účastníkom aj európskeho Super Six či letného European Trophy. V minulosti navyše trikrát v rade vyhral Spengler Cup. V modernej Lige majstrov si pred ním zahrali Košice, Nitra, Banská Bystrica. Žiaden sa pritom nedostal ďalej ako do prvého vyraďovacieho kola.