Novinky - 14.01.2017 14:11

Žilina otočila vývoj v závere

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Hokejisti Žiliny zdolali hráčov Nových Zámkov na ich ľade 3:2 v piatkovom stretnutí 38. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci vyhrávali už 2:0, keď sa v prvej tretine presadil Michal Hudec a v druhej zdvojnásobil náskok nováčika súťaže Milan Kytnár. Nové Zámky však nezvládli druhú polovicu duelu. V závere prostrednej tretiny znížil Štěpán Novotný, v poslednej najprv vyrovnal Lukáš Handlovský a dokonalý obrat "vlkov" zavŕšil Rastislav Konečný. Nové Zámky prehrali tretíkrát po sebe a klesli na posledné miesto v ligovej tabuľke. Žilina je štvrtá.

Tipsport liga 2016/2017 - 38. kola - piatok:

HC Nové Zámky - MsHK Doxxbet Žilina 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 4. M. Hudec (Cardwell, McParland), 29. Kytnár (M. Paulovič, Drtina) - 40. Š. Novotný (Macejko), 51. L. Handlovský (R. Hruška, Marek Hovorka), 58. R. Konečný (Holovič, Stupka)Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valo, Gegáň, 874 divákov

Nové Zámky: J. Chovan - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, McParland - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, Pitule - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry
Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis