Novinky - 20.12.2016 23:46

Nové Zámky tesne podľahli Nitre

Huste.tv Autor: Huste.tv

Majstrovská Nitra sa zapotila, ale v Nových Zámkoch v utorkovom súboji 30. kola hokejovej Tipsport ligy zvíťazila 3:2. Rozhodnutie padlo v druhej tretine, v ktorej hostia v rozpätí v rozpätí necelých piatich minút strelili dva góly zásluhou Mareka Slováka (2:1) a Branislava Mezeia (3:1). Domáci odpovedali v 31. min kanadským obrancom Jakom Cardwellom, ale do konca zápasu už gól nepadol. Nitra po štvrtý raz v sezóne zdolala regionálneho suseda z Nových Zámkov a v tabuľke znížila odstup na druhé Košice na 4 body. (sita)

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 30. kolo - utorok:

HC Nové Zámky - HK Nitra 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Drtina (Cardwell, Kytnár), 31. Cardwell (Saarinen) - 4. Cope, 26. Marek Slovák (Macík, Blackwater), 30. Mezei (Meland, Krištof)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva - Návratek, Synek

Zostavy:
Nové Zámky: J. Chovan - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier - Bahenský, Brabenec, Čaládi - J. Tibenský, M. Hudec, Saarinen - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Lavrovs, Pitule, Dominik Rehák
Nitra: Michal Valent - Rais, Milam, Mezei, Meland, Ordzovenský, Pupák, Korím, P. König - Blackwater, Marek Slovák, Macík - M. Tvrdoň, Krištof, J. Štefanka - Bajtek, L. Paukovček, H. Ručkay - Piačka, Šille, Cope