Novinky - 20.11.2016 22:18

S Košicami jeden gól nestačil

Huste.tv Autor: Huste.tv

Góly a asistencie: 25. Mäkinen (Kytnár) – 13. Suja (Bicek, Dudáš), 21. Bicek (Šedivý)

Vylúčení: 7:8 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Oskirko, Müllner – Stanzel, Jobbágy, 1689 divákov

HC Nové Zámky: Škorvánek – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Pitule, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Rehák, Tibenský

HC Košice: Habal – Vašíček, Deyl, Šmach, Matejka, Pavúk, Dudáš – Bicek, Suja, Šedivý – Hričina, Boltun, Milý – Varga, Klíma, Bartoš – Hruška, Šoltés

V úvodnej päťminútovke sa Košičania dostali k dvom zaujímavým streleckým pozíciam, ale Varga s Bicekom domáceho gólmana Škorvánka neprekvapili. Oeliari sa potom viac ako minútu museli brániť v trojici, čo zvládli priam ukážkovo, súpera k žiadnej lepšej strele nepustili a bez problémov sa ubránili. Aktívnym prístupom si hostia v 12. minúte sami vypýtali presilovku a počas nej roztočili pred novozámockou bránkou poriadny kolotoč. Jeho výsledkom bol otvárací gól stretnutia, o ktorý sa ranou z medzikružia postaral Suja po tom, čo Škorvánek Bicekovu strelu z kruhu iba vyrazil pred seba. V záverečnej časti úvodnej tretiny ešte rozhodcovia vylučovali na oboch stranách, no ani zvýšený priestor na ľade gól nepriniesol a do šatní sa odišlo za stavu 0:1.

Ihneď po prvej zmene strán sa skóre menilo druhýkrát v dueli a opäť vďaka košickému gólu. Tentokrát sa dokázal presadiť Bicek, ktorý svoj presný zásah dosiahol bekhendovou dorážkou z vnútornej hranice pravého kruhu. Novozámčania sa za stavu 0:2 vrhli do útočenia a pokúšali sa vrátiť späť do hry. V 24. minúte bol blízko zníženia Bahenský strieľajúci po Drtinovej prihrávke, ale Habal zareagoval pohotovo a puk vyrazil. Z ďalšej akcie domáceho celku však už gól padol, o čo sa ranou k pravej žrdi postaral Mäkinen. Za stavu 1:2 pokračovali Nové Zámky v aktívnom prístupe a ešte pred prestávkou mohol Sandgren aj vyrovnať, ale gólman Košíc odolal.

Záverečná dvadsaťminútovka sa začala vylúčeniami na strane Košíc, ale Oceliari si aj napriek nim vypracovali gólovú príležitosť. V 43. minúte sa v nej ocitol Bartoš, ktorý zakončoval po prečíslení, no Škorvánek odolal. Východniari boli aktívni aj v zvyšnej časti duelu a domáci celok do súvislého tlaku či výraznejších akcií nepúšťali. Naopak, v 56. minúte si vypracovali ďalšie zaujímavé prečíslenie, ale na jeho konci neuspel Boltun. V samom závere riadnej hracej doby sa ešte Novozámčania pokúšali o vyrovnanie aj hrou bez brankára, ale neúspešne.