Dukla získala s Novými Zámkami iba bod

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Janka Danková
17. kolo Tipsport liga, 11.11.2016

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:3 po predl. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 20. Őlvecký (Sojčík, Kozák), 26. Hossa (Dlouhý, Holenda) – 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi), 63. Pitule z trest.strieľania

Vylúčení: 3:4 na dve minúty, presilové hry: 2:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 36:28

Rozhodovali: V. Goga – L. Kacej, M. Orolin, 2073 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, Obšut, Hatala, Bohunický, Jáchym, Šefčík – Jak. Gašparovič, Ölvecký, Sojčík – Marc. Hossa, Síkela, Dlouhý – T. Sýkora, Šimun, Veilleux – Briestenský, J. Švec, D. Hudec

HC Nové Zámky: Lundström – M. Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Sucharda, Ďurčo, Mäkinen, Mart. Chovan – Saarinen, Brabenec, Bahenský – M. Hudec, Kytnár, Hvila – Fábry, Pitule, Paulovič – Dubec, Čaládi, Lelkeš
Do prvého zápasu po reprezentačnej prestávke, s novými mantinelmi na štadióne, nastúpili Trenčania s poriadnym nasadením. V skvelej šanci sa ocitol po Síkelovej prihrávke Gašparovič, no ani on a ani následne Obšut z ľavej strany, neotvoril gólové skóre. Naopak súper dokázal využiť svoju šancu z 9.minúty – Cardwell dostal prihrávku na ľavý kruh a pohotovo prekonal Cháberu. Trenčanom sa naskytla príležitosť na vyrovnanie a síce hra v početnej výhode, no túto šancu nedokázali poriadne udržať vo svojich rukách. Krátko po jej ukončení to myslel dobre zľava Sýkora, no i tento raz smeroval puk mimo Lundstrӧmovej bránky. A hoci to boli práve Trenčania, ktorí sa väčšmi držali v útočnom pásme, namiesto vyrovnania prišlo vedenie hostí o dva góly – dvojica Novozámčanov sa dostala dopredu a aj keď  proti ním stáli až štyria domáci, dokázali si bezproblémovo vymeniť puk a spomedzi kruhov zvýšiť na 2:0. Odpoveď od domácich prišla počas presilovky 15 sekúnd pred koncom dejstva; Kozák vypálil od modrej, jeho puk Lundstrӧm neudržal a tak ho na dvakrát doklepol do bránky Őlvecký.
Úvod strednej časti ponúkol presilové hry a to na oboch stranách. Kým hostia tú svoju využiť nedokázali, Trenčania boli v početnej výhode úspešní – Dlouhého puk Lundström vyrazil, no na Hossovu dorážku už bol prikrátky. Na druhej strane musel byť v pozore Chábera, keď zľava strieľal nepokrytý Bahenský a pohroziť zblízka dokázal Brabenec. Dorážkou to neskôr skúšal Pitule, pričom puk smeroval na bránku, no tá bola v poslednom okamihu posunutá. Štipľavou strelou od modrej pohrozil Drtina, no ani tento raz sa skóre nemenilo. Keďže dnes bojkotujúci trenčiansky fanklub neobsadil svoje miesto, pomyselné žezlo prebralo zhruba 50 fanúšikov Nových Zámkov a počas 38. minúty bubnovali za sprievodu trenčianskych sympatizantov práve oni.
Na začiatku záverečného dejstva si obkorčuľoval Brabenec s pukom bránku a následne sa snažil zakončovať, Chábera zachytil puk v poslednej chvíli. Krátko na to pálil z ľavého kruhu Hvila, no ani ten nebol úspešný. Na druhej strane mohol byť hrdinom zápasu Hossa, ktorý si spracoval prihrávku, rútil sa sám dopredu, no pri zakončení skončil puk len na Lundströmovi. V samom závere sa museli Trenčania brániť; na pravej strane dostal prihrávku nepokrytý Brabenec, no svoju šancu nevyužil. V čase, keď už vylúčený Hatala naskočil na ľad, sa vybral dopredu Sojčík – hoci bol zozadu hákovaný, rozhodca sa rozhodol nevylučovať. Len pár sekúnd pred koncom bol za bránkou faulovaný Őlvecký, no rozhodca ani tento raz svoju píšťalku nepoužil a zápas sa tak s rovnomerným počtom hráčov na ľade prehupol do predĺženia.
V ňom sa síce z presného zásahu tešili hostia, avšak pred tým, než sa puk dostal za bránkovú čiaru, bola bránka posunutá. To si Novozámčania prvotne nevšimli, začali sa radovať z víťazstva, no rozhodca po konzultácii s videorozhodcom rozpažil, čo súčasne znamenalo nariadené trestné strieľanie. V ňom bol Pitule úspešný a svojmu celku tak vybojoval 2 body.
Hlasy trénerov
Josef Turek (tréner HK Dukla Trenčín): „V prvej tretine sme mali 13 striel, bohužiaľ sme dali len jeden gól a aj to v samom závere. To nás však nakoplo k tomu, že sme v  nasledujúcej časti dokázali vyrovnať a mať i ďalšie šance – tie sme, žiaľ, nepremenili. V predĺžení sme boli slabším tímom a musím sa priznať, že nie som spokojný s dnešným výkonom.“
Július Pénzeš (tréner HC Nové Zámky): „Bolo vidno, že po dlhšej prestávke začali obe mužstvá hrať opatrne. Navyše išlo o zápas, kde sa hralo o dosť veľa, keďže tímy sú v tabuľke blízko seba. Podarilo sa nám dvakrát skórovať a škoda toho vylúčenia pred koncom prvej časti, kedy sme neudržali dvojgólové vedenie. Následne začala Dukla vyvíjať väčší tlak a opäť po našom zbytočnom vylúčení skórovala. Som veľmi rád za dva body a chlapcom patrí poďakovanie.“