Novinky - 28.10.2016 21:47

V súboji nováčikov Nové Zámky deklasovali Liptovský Mikuláš

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti Nových Zámkov uspeli v súboji nováčikov, keď na vlastnom ľade deklasovali hráčov Liptovského Mikuláša 7:0 v piatkovom stretnutí 16. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Základ úspechu položili domáci v už prvej tretine. Najprv sa v 5. min presadil Matej Paulovič a o 91 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Zdeněk Bahenský. Druhá tretina sa tiež niesla v znamení domácich, ktorí ju po zásahoch Tomáša Pituleho, Lukáša Hvilu a Richarda Lelkeša vyhrali 3:0. "Demontáž" hostí pokračovala aj v záverečnom dejstve. Na priebežných 6:0 dal fínsky legionár Ossi Saarinen a na hrozivých 7:0 uzavrel skóre zápasu Marek Drtina. Liptáci nevyhrali posledné tri zápasy, pričom dokázali streliť iba dva góly.
Tipsport liga 2016/2017 - 16. kolo - piatok:

HC Nové Zámky - HK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 5. M. Paulovič (Michal Hudec, Sandgren), 7. Bahenský (Brabenec), 32. Pitule (Čaládi, Mäkinen), 36. L. Hvila (Drtina, Martin Chovan), 38. R. Lelkeš (J. Tibenský, Dubec), 46. Saarinen (Brabenec, Drtina), 60. Drtina (Brabenec, Bahenský) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Návratek, Výleta, 1258 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström - Ďurčo, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - Bahenský, Brabenec, Saarinen - L. Hvila, Michal Hudec, M. Paulovič - Fábry, Pitule, Čaládi - J. Tibenský, R. Lelkeš, Dubec
Liptovský Mikuláš: A. Nagy - M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, J. Faith - Kabáč, Stümpel, Števuliak