Novinky - 16.10.2016 22:10

Z Košíc s tromi bodmi!

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hc kosice

Góly a asistencie: 21. Brabenec (Drtina, Cardwell)

Vylúčení: 5:7 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Kalina – M. Korba, Bogdaň, 3021 divákov

Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Šmach, Jankovič, Vašíček, Šedivý, Pavúk, Matejka – Nagy, Suja, Hričina – Bartánus, Boltun, Bicek – Milý, Klíma, Šoltés – Bartoš, Hruška, Varga

Nové Zámky: Lundström (Škovránek) – Drtina, Cardwell, Čížek, Sandgren, Maier, Sucharda, Chovan, Mäkinen – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Hvila, Hudec, Paulovič – Lelkeš, Čaládi, Tibenský – Fábry, Rehák, Dubec

Košičania vstúpili do domáceho zápasu obrovskou ofenzívnou bojovnosťou. Domáci hokejisti potešili divákov gólovou príležitosťou už po dvoch minútach hry, ale Milý puk za ležiaceho Lundströma nedostal. Oceliari si následne svojou aktivitou vybojovali presilovku piatich proti trom, počas ktorej nedali hosťom ani vydýchnuť. Zverenci trénera Čadu si v dvojnásobnej početnej výhode vypracovali hneď niekoľko šancí, no neujala sa Bartánusova strela, ani Boltunove zakončenie k žrdi. Novozámocký gólman s vypätím všetkých síl odolal a otvorenie skóre nepripustil. Ešte v prvej polovici tretiny sa museli brániť aj Košice, ale zvládli to bez nebezpečnejšieho ohrozenia Habalovej bránky. V úvode druhej desaťminútovky si východniari v útoku vypracovali ďalšie skvelé šance. V 13. minúte mohol ísť Boltun do samostatného úniku, ale nešťastne sa pošmykol a spadol. Následne z uhla nepríjemne zakončil Jankovič a jeho rana Lundströmovi vypadla, no novozámockému brankárovi napokon pomohla jeho vlastná obrana. Košičania pokračovali v obrovskej útočnej snahe až do prestávky, v poslednej minúte sa ale neujala ani Bartánusova strela z kruhu. V úvodnej tretine domáci hokejisti prestrieľali svojho súpera vysoko 17:5, ale do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

Skóre sa menilo krátko po začiatku strednej časti hry, keď hosťujúci Brabenec v útočnom pásme dokorčuľoval dlhý puk a v súboji prestrelil Kopřivu. Košičania sa následne museli brániť v oslabení, ale zvládli to na výbornú a svoje sily mohli vrhnúť do ofenzívy. V nej sa do dorbých príležitostí postupne dostali Hruška a Milý, ale ani jeden z nich nepochodil a vyrovnať sa mu nepodarilo. V úvode druhej polovice druhej tretiny hrali Košice v oslabení a mali čo robiť, aby neinkasovali druhýkrát. Novozámčania sa nasťahovali pred bránku súpera, najskôr príklepom pálil Hvila a potom sa vysunul Brabenec, ale Kopřiva v oboch prípadoch excelentne odolal. Oceliari pokračovali vo svojej snahe aj naďalej, ale hostia sa dokázali ubrániť a na konci druhej dvadsaťminútovky platil stav 0:1.

Záverečná tretina sa začala v rovnakom duchu veľkej útočnej snahy domácich hokejistov. Klíma mal po dvoch minútach na hokejke nebezpečné zakončenie, ale Lundström to ustál. Následne nepochodil ani Hruška, ktorý dostal medzi kruhy skvelú spätnú prihrávku od Bartoša. Vyrovnať sa v 46. minúte nepodarilo ani Bartánusovi, pretože aj jeho novozámocký gólman vychytal. V polovici tretiny hrali Oceliari dve presilovky v rade, počas ktorých mali na hokejkách ďalšie šance, ale ani jedna z nich v sieti neskončila. Obrovský ofenzívny tlak Košičanov pokračoval až do záverečných sekúnd, v ktorých si tréner Čada vyžiadal oddychový čas a siahol aj po hre bez brankára, ale vyrovnanie napokon aj napriek celkovému streleckému pomeru 54:23 neprišlo.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Myslím si, že sme si dnes dokázali vytvoriť hneď niekoľko dobrých gólových príležitostí, ktoré nám mohli priniesť víťazstvo, avšak prekonať gólmana hostí, ktorý chytal aj s poriadnou dávkou šťastia, sa nám nepodarilo. Aj preto nás jediný inkasovaný gól, ktorý napokon znamenal aj stratu všetkých bodov, mimoriadne mrzí. Ten moment rozhodol o víťazovi stretnutia.“

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: „Z našej strany išlo o mimoriadne ubojované stretnutie. Košice dnes boli lepším, hokejovejším mužstvom, čo napokon dokazuje aj fakt, že nás dnes vysoko prestrieľali. Na obhajobu našich chlapcov ale musím povedať, že súpera často vytláčali z dobrých streleckých pozícii a poriadne tak domácim znepríjemňovali život. V neposlednom rade nemôžem zabudnúť ani na nášho gólmana, ktorý predviedol famózny výkon a práve on bol jedným z tých základných pilierov, ktorý nám dnes priniesol úspech.“