Novinky - 15.09.2023 20:00

Highlight: HC MIKRON Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:2 v 1. kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport / tasr

Hokejisti HK Spišská Nová Ves vyhrali vo svojom úvodnom zápase novej sezóny Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 2:1.
        Hostia viedli zásluhou Michaela Vandasa a Todda Burgessa na začiatku druhej tretiny 2:0, no napokon sa na víťazstvo ešte nadreli. "Býci" totiž najprv ustáli dvojminútové oslabenie 3 proti 5 a potom v 47. minúte znížili po góle Huga Kováča. O dve minúty neskôr mohol vrátiť Spišiakom dvojgólový náskok Oleksij Myklucha, ale nepremenil trestné strieľanie. Domáci si v závere vytvorili tlak, vyrovnať sa im už však nepodarilo.
HC MIKRON Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
        Góly: 47. Kováč (Loggins) - 20. Vandas (Žiak, Majdan), 23. Burgess (Marosz, Majdan). Rozhodovali: Žák, Štefik - Frimmel, Orolin, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
        HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Laurenčík, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Farley, Roy, Loggins - Stupka, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, J. Mikúš, Fafrák
        HK Spišská Nová Ves: Surák - Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry - Giľák, Nellis, Archambault - Majdan, Marosz, Vandas - Burgess, Myklucha, Hamráček - Vartovník, Bortňák, Džugan