Novinky - 04.02.2024 20:20

HC Košice - HK Poprad 2:3 v 42. kole Tipos extraligy

Tento duel 42. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 2 lístky na oba prípravné zápasy hokejovej reprezentácie Slovenska s Nemeckom v dňoch 7. a 8. fwbruára 2024 vo Zvelene vždy o 18:00.

Oba zápasy vysielame na JOJŠPORT v priamych prenosoch aj so štúdiami.

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine.hokejová komunita vyzýva na podporu prevencie formou organizovaných kontrol, ktoré môžu včasne odhaliť onkologické ochorenia. Symbolom osvety sa stala zelená snežienka, ktorá znázorňuje nejednoduché úsilie slovenského onkologického výskumu, keď napriek ťažkostiam a problémom prináša nové poznatky, ktoré pomáhajú víťaziť nad rakovinou. Snežienku budú mať na znak podpory výskumu a prevencie pred rakovinou na špeciálnych dresoch všetci rozhodcovia v rámci 42. kola Tipos Extraligy, všetci hráči na prilbách, realizačné tímy či televízni komentátori. Keď ťa volajú, nerieš a choď na onkokontrolu.sk.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke Tipos extraligy. V záverečnom zápase pred februárovou reprezentačnou prestávkou dosiahli ôsme víťazstvo po sebe a na prvom mieste tabuľky majú už päťbodový náskok na Spišskú Novú Ves. Košičania nebodovali v treťom stretnutí po sebe a prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov. Po 42. kole figurujú na priebežnom 4. mieste.
        Košičania vstúpili do zápasu s cieľom ukončiť 130-minútové čakanie na gól. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej diváci sledovali vyrovnaný súboj plný bojovnosti, ako prví gólovo udreli domáci. V 25. minúte sa presadil kapitán domácich Chovan, keď tečoval Lunterovu strelu - 1:0. V polovici druhej časti sa Košičania v presilovke usadili v pásme, po viacerých streleckých pokusoch ešte "kamzíci" neskórovali, no vyrovnania sa dočkali po návrate vylúčeného Jääskeläinena z trestnej lavice. V 32. minúte sa najlepší ligový strelec Dmowski individuálne presadil cez obrancu domácich a poradil si aj s brankárom Janusom - 1:1. Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku - 1:2. "Oceliari" sa pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi hráčmi, no Svitana gólom, ktorý pre neho znamenal 500. extraligový bod, upravil na 1:3. Domáci sa však nevzdali a Jääskeläinen následne prekonal Vaya a znížil na 2:3. Košičania naďalej pokračovali v tlaku a puk dostali za popradského brankára aj tretíkrát, no stalo sa tak tesne po klaksóne.

TEL - 42. kolo:
        HC Košice - HK Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
        Góly: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) - 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay). Rozhodovali: Goga, Žák - M. Orolin, Pribula, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3936 divákov.
        Košice: Janus - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Pollock, Berger, Fejes - Lunter, Chovan, Jääskeläinen - Rogoň, Slovák, Šimun - Jokeľ, Havrila, Bartánus
        Poprad: Vay - Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek - Svitana, Coulter, Dmowski - Calof, Bjalončík, Záborský - Kukuča, Jendek, Belluš - Šotek, Suchý, Paločko