Novinky - 22.12.2023 20:16

HC Košice - HK DUKLA Ingema Michalovce 1:2 v 28. kole Tipos Extraligy

Tento duel 28. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v jedenástom zápase po sebe, keď na ľade HC Košice triumfovali 2:1. Po výhre v šlágri 28. kola Tipos extraligy sa dostali už na 2. miesto tabuľky práve pred "oceliarov," ktorí prehrali v siedmom stretnutí po sebe a v tabuľke spadli na tretie miesto.
        Od úvodných minút sa hral pútavý hokej, ktorému nechýbali bojovnosť a zaujímavé situácie. Hostia sa dostali na koňa vďaka dvom presilovkám, keď v 5. minúte Solenský využil strieľanú prihrávku Valacha, ktorý o sedem minút prestrelil brankára Riečického - 0:2. Toho následne v bránke vystriedal Janus. Domáci odpovedali dorážkou Pollocka v 21. minúte, ktorá ich povzbudila k ofenzívnej hre v druhej tretine, no vyrovnať v nej nedokázali. Duel priniesol aj viacero šarvátok i väčších trestov, no hosťom sa darilo držať tesný náskok. Brankár Škorvánek viackrát podržal svoj tím a v 47. minúte ho neprekonal ani Jääskeläinen z trestného strieľania.

TEL - 28. kolo:
        HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
        Góly: 21. Pollock (Fejes, Jääskeläinen) - 5. Solenský (Valach, Bindulis), 12. Valach (Bindulis, Heard). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 8:14 na 2 min., navyše Pollock (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel - Kabáč (Mich.) DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5195 divákov. Zmeny: 12. Janus (Koš.) namiesto Riečického
        Košice: Riečický (12. Janus) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl - Lunter, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Pollock - Bačo, Šimun, Rogoň - A. Bartoš, Havrila, Jokeľ
        Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Bindulis, Bodák, Cibák, Macejko, Stripai, Jasečko, Zabusovs - Daugavinš, Pearson, Santos - Valach, Heard, Puliš - Paločko, Suja, Buc - Vašaš, Solenský, Kabáč