Novinky - 28.11.2023 20:19

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:5pp v 22.kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 22. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v 22. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:4 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte útočník Tor Immo, ktorý ním zavŕšil svoj hetrik. Trenčania prehrávali v zápase 0:3, no napokon ukončili osemzápasovú víťaznú sériu "oceliarov."
        Pre útočníka HC Košice Filipa Krivošíka to bol posledný zápas v drese HC Košice, po ktorom mieri do českej extraligy.
Košičania v úvode zápasu nevyužili 67-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale do vedenia sa dostali v 7. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil obranca Deyl. Trenčania hrozili najmä z brejkov, no brankára Janusa sa im dlho nedarilo prekonať. Náskok domácich bol od 27. minúte dvojgólový, keď Jääskeläinenovu prihrávku zužitokval Fejes a 15. gólom v sezóne sa dostal na čelo ligových strelcov. Keď v 35. minúte Berger v presilovke zvýšil na 3:0 zdalo sa, že Košičania majú zápas vo svojich rukách. Dukla sa v závere 2. tretiny dostala k presilovke, v ktorej si vytvorila tlak, ktorý vyústil do gólu Baláža sekundu pred druhou sirénou.
        Trenčanov naštartoval "gól do šatne" a v polovici tretej tretiny im pomohla aj presilovka o dvoch hráčov. V priebehu 86 sekúnd sa dvakrát presadil Immo a upravil na 3:3. Obranca domácich Olsson 28 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času upravl na 4:3, ale Trenčania sa nevzdali a Pietroniro sedem sekúnd pred treťou sirénou poslal zápas do predĺženia - 4:4.
        V ňom sa hostia dostali k štvorminútovej presilovke počas vylúčenia Chovana. Tréner Trenčanov podporil presilovku v predĺžení stiahnutím brankára a výhodu piatich proti trom zužitkoval Immo - 4:5.

TEL - 22. kolo:
        HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:5 po predĺž. (1:0, 2:1, 1:4 - 0:1)
        Góly: 7. Deyl (Lamper, Bartánus), 27. Fejes (Jääskeläinen, Deyl), 35. Berger (Chovan), 60. Olsson (Chovan, Berger) - 40. Baláž, 51. Immo (Pietroniro, Charbonneau), 52. Immo (Conway, Pietroniro), 60. Pietroniro (Immo), 65. Immo (Ahl, Charbonneau). Rozhodovali: Štefik, Fridrich - Vyšný, Stanzel, vylúčení: 8:12 na 2 min., navyše Chovan (Koš.) 10 min. OT za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 3134 divákov.
        Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Deyl, J. Hudec - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Berger, Bartánus - Havrila, Šimun, Rogoň
        Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Starosta, Hlaváč, Ekberg, M. Hudec, Nemčík - Petráš, Sojčík, Immo - Charbonneau, Conway, Ahl - Sloboda, Mikúš, Krajčovič - Giľák, Baláž, D. Hudec