Novinky - 28.11.2023 20:24

HC 19 Humenné - HK DUKLA Ingema Michalovce 1:3 v 22.kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 22. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali v utorkovom 22. kole Tipos extraligy v zemplínskom derby HC 19 Humenné na jeho ľade 3:1. O víťazný presný zásah zápasu sa postaral v 51. minúte obranca Martin Bodák.
        Na humenskom zimnom štadióne sa hralo pred takmer vypredaným hľadiskom vo výbornej atmosfére. Príležitosti sa striedali na jednej či na druhej strane, exceloval však ako gólman Kozel, tak aj jeho náprotivok Škorvánek. Skóre sa na Zemplíne menilo po prvýkrát na začiatku tretej tretiny, keď svoje čakanie na gól v zápase ukončil na 13. pokus Lotyš Daugavinš zo samostatného úniku vo vlastnom oslabení. Vyrovnané však bolo už po 44 sekundách. O bleskovú humenskú odpoveď sa postaral premiérovým gólom v extralige fínsky útočník Lucenius nechytateľnou ranou od modrej čiary. Posledné slovo v stretnutí mali ale Michalovčania. Najskôr početnú prevahu v 51. minúte využil obranca Bodák a definitívnu podobu skóre stanovil svojím druhým zápisom na streleckú listinu v zápase do opustenej humenskej bránky Daugavinš.

22. kolo TEL:
        HC 19 Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
        Góly: 42. Lucenius (Diakov, Šoltés) – 42. Daugavinš, 51. Bodák (Satnos, Acolatse), 58. Daugavinš. Rozhodovali: Konc, Novák – Ordzovenský, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.
        Humenné: Kozel (Galimov) - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta - Pereskokov, Kuru, Handlovský - Šoltés, Lucenius, Borov - Horvát, Linet, Chalupa - Ragan, Krajňák, Thomka
        Michalovce: Škorvánek (Glosár) - Acolatse, Pišoja, Michalčin, Bindulis, Cibák, Bodák, Stripai, Fedor - Santos, Pearson, Daugavinš - Valach, Heard, Puliš - Bjalončík, Suja, Paločko - Kabáč, Solenský, Vašaš