Novinky - 22.10.2023 19:15

HC 19 Humenné - HC Košice 1:3 v 12. kole Tipos extraligy

Aj tento duel 12. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať na JOJŠPORT alebo prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice triumfoval v 12. kole Tipos extraligy na ľade HC 19 Humenné 3:1 a slávil tretie víťazstvo za sebou. Nováčik nedokázal pred vlastnými fanúšikmi úspešne odpovedať na piatkový debakel v zemplínskom derby s Michalovcami (2:7).
        Košičania otvorili skóre v 8. minúte zásluhou premiérového extraligového gólu Róberta Bača. Druhý presný zásah prišiel až o 30 minút neskôr, keď sa presadil Brett Pollock strelou z prvej. Domáci prekonali brankára Jaroslava Janusa až v 55. minúte, keď znížil na rozdiel jedného gólu obranca Damián Novický. Humenné to v samom závere skúsilo bez brankára, hostia si však víťazstvo postrážili. Gólom do prázdnej bránky spečatil na konečných 3:1 opäť Pollock.

Tipos extraliga - 12. kolo:
        HC 19 Humenné - HC Košice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
        Góly: 55. Novický (Kriška, Linet) - 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper). Rozhodovali: Rojík, Snášel - Ordzovenský, Konc, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2862 divákov.
        Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov - Handlovský, Linet, Borov - Vaško, Kuru, Šoltés - Michalík, Krajňák, Kriška
        Košice: Janus - Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Dravecký – Lunter, Pollock, Jääskeläinen - Fejes, Chovan, Bartánus - Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo