Novinky - 08.10.2024 20:19

HC MONACObet Banská Bystrica - HK Poprad 3:2sn e v 8. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Všetky zápasy hokejovej Tipos extraligy možno sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica vyhrali v Tipos extralige piaty duel za sebou. V utorkovom zápase 8. kola Tipos zdolali HK Poprad 3:2 po nájazdoch. Pre hostí to bola piata ligová prehra v sérii. Poprad musel pod Urpínom pre zranenie striedať v tretej tretine za stavu 2:0 pre domácich brankára Belányiho za Vaya. Otočiť vývoj sa mu síce nepodarilo, no získal aspoň bod po dvoch góloch v závere tretej tretiny.
        Bystričania svoju hernú prevahu potvrdili dvoma gólmi v prvej tretine, keď sa najprv ujala tečovaná strela Michalčina z osi útočného pásma a potom sa z vyrazenej strely presadil pred bránkoviskom doklepnutím puku pohotový Boucher. V strednom dejstve sa obraz hry nemenil, no hostia odmietli zníženie po úniku Cracknella, ktorý mieril do hornej žŕdky. V tretej vyrovnanej tretine Popradčania vyrovnali po tečovaných strelách Paločka a Cracknella v závere duelu a vynútili si predĺženie. V ňom prežili oslabenie a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich uspeli domáci, dvakrát sa presadili a víťazný zásah bol pripísaný exekútorovi prvého nájazdu Petriskovi.

Tipos extraliga – 8. kolo:
        HC MONACObet Banská Bystrica - HK Poprad 3:2 po predĺžení a nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
        Góly: 5. Michalčin (D. Stránský, Bíreš), 16. Boucher (Voyer) 65. Petriska (rozh. sam. nájazd) – 56. Matúš Paločko (M. Suchý (Fereta), 59. Cracknell (O. Turan, Calof). Rozhodcovia: Crman, Moller – D. Konc ml., Frimmel, vylúčenia: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1864 divákov
        Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Žabka, Zeleňák, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek
        Poprad: Belányi (49. Vay) – D. Brejčák, Kotvan, O. Turan, Fereta, Ligas, Bourque, Sluka – Coskey, Cracknell, Török – Calof, J. Šiška, Centazzo – Matúš Paločko, M. Suchý, Nauš – Šotek, Urbánek, Kundrík