Novinky - 28.11.2023 20:29

HC 05 Banská Bystrica - HK Nitra 5:3 v 22.kole Tipos extraligy

Tento duel 22. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

V 23. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali doma Nitru 5:3 a pripísali si druhé víťazstvo pod vedením nového trénera Helminena. Tím spod Zobora po šiestich výhrach v rade prehral druhýkrát. Duel mal až dvoch dvojgólových strelcov Horu a Bučeka.
        Do vedenia išli v 9. minúte hostia po vyhratom buly, keď sa z medzikružia presadil Čederle. Domáci otočili dvoma gólmi stav na 2:1 po štvrťhodine v priebehu jednej minúty. Po žŕdke Maceka získal odrazený puk Hora a poslal ho medzi žrde a následne voľný Wilkins uspel pred odkrytou bránkou. Na začiatku druhej tretiny využili ´barani´ presilovku o dvoch hráčov, na 3:1 zamietol puk pred bránkou voľný Vela a neskôr v oslabení zvýšil na 4:1 Výhonský z dorážky po strele Petrisku. Lenže Nitrania znížili na 4:3 dvoma gólmi Bučeka v presilovkách, keď v oboch prípadoch tento kanonier zakončoval spoza hráča z medzikružia. V tretej tretine rozhodol o domácej výhre v závere v oslabení Hora, keď spoza vlastnej bránky nadvihol puk a ten doplachtil do opustenej bránky súpera pri hre šiestich proti štyrom korčuliarom.

22. kolo TEL:
        HC´ 05 Banská Bystrica – HK Nitra 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
        Góly: 16. Hora (Výhonský, Macek), 17. Wilkins (Wilde, Bačík), 21. Vela (Wilkins, Wilde), 27. Výhonský (Petriska), 59. Hora – 9. Čederle (Marek Slovák), 33. Buček (Gates, F. Gajdoš), 40. Buček (Gates, F. Gajdoš). Rozhodcovia: M. Korba, Jobbágy – Valo, Jedlička.. Vylúčení na 2. min: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 2:0, 1852.divákov
        Banská Bystrica: Krošelj – Wilde, Bačík, Luža, Hora, Pavúk, Ďatelinka, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Štrauch, Stránsky, Plančár
        Nitra: Aittokallio – Cotton, Matej Bača, P. Valent, F. Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek Gill, Buček – Harper, Gates, R. Jackson – Ridzoň, Marek Slovák, Čederle – Okoličány, Bubela, Lacka