Novinky - 17.11.2023 20:07

Michalovce zdolali Banskú Bystricu 5:2 v 18. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prerušili päťzápasovú sériu prehier v Tipos extralige. V piatkovom stretnutí 18. kola triumfovali na ľade Banskej Bystrice 5:2 a s 21 bodmi figurujú na predposlednej priečke tabuľky.
        Hrdinom Michalovčanov sa stal Kanaďan Mathew Santos, ktorý strelil hetrik. Skóre otvoril v 4. minúte duelu, druhý gól pridal v 15. minúte po využitej presilovke. V úvode druhého dejstva sa presadil Martin Bodák a krátko na to zvýšil opäť Santos. V drese domácich ešte skorigoval Adam Stránský. V záverečnej tretine dostal hostí do štvorgólového vedenia Marek Valach. Na konečných 2:5 upravil v 48. minúte Frank Hora.

Tipos extraliga - 18. kolo:
        HC '05 Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
        Góly: 37. Stránský (Sojka), 48. Hora (Bačík, Bíreš) - 4. Santos (Pearson, Daugavinš), 15. Santos (Daugavinš, Acolatse), 21. Bodák (Puliš, Suja), 25. Santos, 47. Valach (Puliš, Suja). Rozhodovali: Baluška, Goga - Konc, Frimmel, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2264 divákov
        Banská Bystrica: Belányi - Bačík, Luža, Holenda, Hora, Wilde, Ďatelinka, Žabka - Wilkins, Vela, Štrauch - Faith, Adam, Petriska - Matoušek, Bíreš, Výhonský - Sojka, Stránsky, Macek
        Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Cibák, Bodák, Macejko, Fedor - Santos, Pearson, Daugavinš - Valach, Suja, Puliš - Bjalončík, Heard, Paločko - Kabáč, Buc, Vašaš