Novinky - 03.12.2020 17:59

Svetlo sveta uzreli vizualizácie nového domova bystrických hokejistov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Víťazom verejného obstarávania na rekonštrukciu zimného štadióna v Banskej Bystrici je bratislavská spoločnosť a celková výška investície bude na úrovni 5,5 milióna eur. Pri príležitosti predstavenia vizualizácie to uviedol primátor mesta Ján Nosko, ktorý zároveň dodal, že viac ako trojmiliónová časť je vládnou dotáciou v rámci podpory Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022. Preto bolo v meste pod Urpínom potrebné postaviť hokejový stánok hodný 21. storočia a zároveň trojnásobného majstra Slovenska. Prestavbou prejdú obe haly, ktoré sú na štadióne zastrešené a ide pritom o najstarší krytý zimný štadión na Slovensku s viac ako päťdesiatročnou históriou.

Počas ročníka 2020/21 hráva HC '05 iClinic Banská Bystrica svoje domáce zápasy na zvolenskom ľade a o domov sa tak delí so svojím najväčším rivalom. Aj preto na staviteľa apeluje, aby do rekonštrukcie vložil maximálne úsilie aj nasadenie, čo by malo zabezpečiť čo najrýchlejší návrat domov. So štadiónom sa bude počítať aj počas letných mesiacov, bude klimatizovaný a hostiť má okrem hokeja aj koncerty či iné športové alebo spoločenské akcie. Jeho súčasťou budu nové šatne, sociálne zariadenia, športový obchod, reštaurácia aj piváreň s krytou terasou.

"Obe haly sa dočkajú obnovy nielen vnútorných priestorov, ale aj vonkajších fasád. V hale A dôjde k vybúraniu celej západnej tribúny tzv. 'béčka', a vytvoreniu novej s vyššou kapacitou. Jej sklon bude prispôsobený tak, aby bol výhľad na bránkovú čiaru zabezpečený z každého miesta na tribúne. Pod ňou vznikne centrálny vstup, vďaka ktorému sa prepoja vnútorné priestory severnej a južnej tribúny," informoval médiá hokejový klub. Samospráva zároveň vo svojom rozpočte pre budúci kalendárny rok vyčlenila aj dotáciu pre hokejovú mládež a A-tím, v súčte vo výške 270 tisíc eur. Tá má uľahčiť náklady na azyl vo Zvolene.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora