Novinky - 13.03.2019 21:00

V Detve padol iba jeden gól. Baran Faille ho strelil v šiestej minúte predĺženia

3. zápas štvrťfinále, streda 13.03.2019, 18:00
HC 07 Detva
HC 07 Detva
0:1
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC ´05 Banská Bystrica
Gól: 66. É. Faille. Vylúčení: 9:9, navyše Matoušek (Banská Bystrica) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín - M. Orolín, Synek, 1212 divákov - stav série 1:2

HC 07 Detva:

R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar - Tibenský, McLean, Z. Král - T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga

HC ´05 Banská Bystrica:

Williams - K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro - Asselin, É. Faille, Zigo - Šoltés, T. Surový, L. Lunter - Bartánus, A. Šťastný, Koper - Matoušek, Češík, Gabor - Kabáč

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica uspeli 1:0 po predĺžení nad domácimi hráčmi HC 07 Detva v stredajšom treťom štvrťfinálovom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Zápas priniesol opatrný hokej z oboch strán. Ani jeden z tímov sa nepúšťal do bezhlavých útokov. Naopak, dobrá defenzíva bola prioritou pre obe mužstvá. V priebehu troch tretín udelili rozhodcovia až 16 menších trestov, no ani jeden z tímov sa nedokázal presadiť v početnej výhode. O víťazstve hostí tak rozhodol až v šiestej minúte predĺženia Éric Faille.