Barani zdolala Nitru. Rozhodli dva góly Šoltésa

3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 11. Matoušek (Zigo, Ďatelinka), 31. Šoltés (Lamper, T. Surový), 33. Šoltés (Southorn, Higgs) - 32. Lantoši (M. Slovák), 55. Kerbashian (Scheidl). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Selleck (B. Bystrica) a Mezei (Nitra) 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, M: Slovák (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Stano, Goga - Kacej, Frimmel, 2678 divákov

HC ´05 Banská Bystrica:

Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Lamper, T. Surový, Šoltés - Gabor, Zigo, Matoušek - Češík

HK Nitra:

Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Minárik - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Blackwater - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice triumfovali v piatkovom zápase 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsportligy nad HK Nitra 3:2. Skóre stretnutia otvoril v polovici prvej tretiny domáci Tomáš Matoušek. Po druhej dvadsaťminútovke viedli "barani" o dva góly, keď sa dvakrát presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés. Za Nitru znížil Róbert Lantoši. V záverečnej tretine síce gólom v oslabení ešte skorigoval Kale Kerbashian, Banskobystričania si však už tri body postrážili.