Miškovec zdolal lídra tabuľky po nájazdoch. Barani udržali prvé miesto

HC ´05 Banská Bystrica
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 0:1)
DVTK Jegesmedvék Miskolc
Góly: 1. M. Bartánus (B. Marshall, Higgs), 38. Selleck (É. Faille, B. Marshall) - 15. Kulmala (Vas, Pance), 39. R. Harrison (Láda, Magosi), rozhodujúci sam. nájazd Vas. Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich - Vyšný, Výleta, 2572 divákov

HC ´05 Banská Bystrica:

Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus - Róth, Koper, Gabor - Kabáč, O. Giertl, T. Török - L. Lunter

DVTK Jegesmedvék Miskolc:

Adorján - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz, T. Slovák - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v nedeľňajšom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy s Miškovcom 2:3 po samostatných nájazdoch. Domáci mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už v 49. sekunde duelu otvoril skóre Marek Bartánus. Napriek streleckej prevahe druhý gól favorita neprichádzal, a tak udreli hostia zásluhou Rasmusa Kulmalu. "Baranov" poslal do opätovného vedenia v 38. min Kanaďan Eric Selleck, ale už o necelé dve minúty bolo znovu vyrovnané, skóroval Ryan Harrison. V tretej tretine i následnom predĺžení gól nepadol, a tak boli diváci svedkami dramatických samostatných nájazdoch. Rozhodlo sa až v šiestej sérii, keď na rozdiel od Érica Failleho prekonal súperovho brankára János Vas. Banská Bystrica po šiestich výhrach našla premožiteľa, avšak naďalej ostáva na čele tabuľky.