Novinky - 24.11.2012 00:19

Handzuš zavelil k obratu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 12. Heizer (Lukacevic, Ján Sýkora), 34. Handzuš (Ján Sýkora, Lukacevic), 35. Handzuš (tr. strieľanie) - 1. Matúš Chovan (Marek Slovák), 18. Marcel Haščák
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Slipčenko (Banská Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Junek, P. Šefčík, 1669 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Styk, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner, Kolešnikovs, Novajovský - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - B. Jankovič, T. Zigo, Petro - Lamper, Češík, Juraj Sýkora
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Kolba, Deyl, M. Takáč, M. Macejko, M. Gajdoš, Martin Chovan - Marcel Haščák, R. Jenčík, Spilar - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - D. Pašek, Mlynarovič, Jokeľ - Richard Huna, Róbert Huna, Svitana

Košice mali dobrý vstup do zápasu, keď už v 53. sekunde ťažili z chyby Bambúcha a peknou strelou sa prezentoval Matúš Chovan - 0:1. Domácich mohli mrzieť dve nevyužité šance Jána Sýkoru a hostí zasa presilovka, v ktorej sa pred Slipčenkom nepresadil z dvoch metrov voľný Jenčík. Banskobystričania vyrovnali po peknej akcii druhého útoku. Lukacevic zadovkou našiel pred bránkou Heizera, ktorý zblízka pokoril Hyláka. V 15. min mohli ísť hokejisti spod Urpína do vedenia, ak by Hudec poslal puk do odkrytej bránky. Nestalo sa a prišiel trest. Tentoraz Košice využili chybu Jána Sýkoru: spoza kruhov strieľal Marcel Haščák a tečovaný puk skončil za nahnevaným Slipčenkom - 1:2.

V druhej tretine mali najprv bližšie ku gólu hosťujúci hráči. Jenčík v 24. min poslal puk za Slipčenka, ale gól nemohol platiť, pretože v bránkovisku ležal jeho spoluhráč Marcel Haščák. Domáci pridali na obrátkach v druhej polovici zápasu a vyrovnali, keď sa v 34. min Ján Sýkora predral pred Hyláka, ktorý puk iba vyrazil a Handzuš šikovne prehodil košického gólmana - 2:2. O štrnásť sekúnd neskôr išli Banskobystričania do vedenia. Obrat nepriaznivého stavu privodil opäť skúsený Handzuš, ktorý po faule Kolbu premenil trestné strieľanie. Druhú tretinu však vyhrali hostia na strely 13:5.

V tretej časti banskobystrickí hokejisti umnou hrou nepúšťali Košičanov do vyložených šancí. V 52. min mohli naopak zvýšiť svoj jednogólový náskok: Heizer z pravej strany prekonal Hyláka, ale puk išiel tesne vedľa žŕdky. V záverečnej minúte hokejisti z východu Slovenska hrali bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Košice začali veľmi aktívne. My sme inkasovali po dvoch zbytočných individuálnych chybách. Zlomovým bodom bola veľkosť nášho hráča Michala Handzuša, ktorý v priebehu jednej minúty dva razy skóroval. V závere sme sa už sústredili na pozornú obranu, čo nám vyšlo. Podali sme zodpovedný výkon, hráčom musím poďakovať, pretože v poslednom období boli výkony kolísavé. Som rád, že sme sa opäť vrátili k starým veciam, kde cítiť srdiečko, za čo musím poďakovať aj fanúšikom."

Milan Staš (tréner Košíc): "Vyšiel nám úvod zápasu. Dobre rozohrané stretnutie sme v ďalšom priebehu hry kontrolovali. Aj keď domáci tím vyrovnal, išli sme opäť do vedenia. Paradoxne v druhej tretine, v ktorej sme mali navrch, súper zo štyroch striel počas jednej minúty otočil zápas a to vinou našej nekoncentrovanosti, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment. Snahu hráčom nemôžem uprieť, ale niektorým absentuje hokejové majstrovstvo. Chýbali nám aj hráči základnej zostavy, ktorí sú pre nás kľúčoví."