Novinky - 20.11.2012 22:14

Skalicu sme dorazili v tretej časti

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Lukacevic (Ketner, Marcinek), 24. Bambúch (Lamper), 42. Lunter, 47. Lukacevic (Styk, Handzuš), 55. Ján Sýkora (Heizer) - 18. Pálffy (Preisinger, Vyrúbalík), 40. Kutálek
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gavalier, Tornay, 1525 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Kubka, Bambúch, Styk, J. Predajniansky, Kolešnikovs, Novajovský, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Lunter - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lukacevic, Češík, Marcinek - Lamper, T. Zigo, Petro
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, L. Kozák, I. Jankovič, Barák, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Klejna, J. Jurík - Romančík, Klejna, Kazinota

Skaličania začali v Banskej Bystrici aktívne. Vytvorili si tlak a často strieľali. Domáci pohrozili až v 11. minúte Hudecom, Trenčan puk po jeho strele kryl, ale o niekoľko sekúnd neskôr bol prikrátky pri úniku Lukacevica, ktorý išiel od červenej čiary sám a otvoril skóre - 1:0. Hostí inkasovaný gól nezaskočil, naďalej hrali aktívne, čoho výsledkom bola v 17. min žŕdka Baráka od modrej čiary. Gólový moment prišiel o minútu neskôr, keď spoza kruhu vystrelil Vyrúbalík, brankár Slipčenko puk vyrazil a Pálffy sa nemýlil - 1:1.

Aj v prvej polovici II. tretiny dominovali skalickí hokejisti, ktorí napriek tomu inkasovali. V 24. min vystrelil od modrej Bambúch, Trenčan mal zakrytý výhľad a tečovaný puk skončil v jeho bránke. Banskobystričania až v druhej polovici zápasu hrali so súperom vyrovnaný hokej. Slipčenko čelil dobrým príležitostiam Pálffyho, na opačnej strane neuspel voľný Ketner. Hostia vyrovnali po chybe Kubku, ktorý 51 sekúnd pred koncom druhej tretiny poslal puk priamo na hokejku Kutálka, ktorý pohotovo zakončil spoza kruhov.

Domáci mali dobrý nástup do záverečnej časti zásluhou Luntera, ktorý v strednom pásme získal puk, predral sa až pred Trenčana a pekne zakončil - 3:2. Záhoráci následne pridali na tempe, v šanci bol Stieler a v presilovke Kutálek, ale obom hráčom chýbalo aj trošku šťastia. V 47. min hrali v početnej výhode domáci hokejisti a boli efektívni, keď svoj druhý gól v zápase pridal Lukacevic. Domáci potom 'prežili' dve oslabenia a pri rovnovážnom stave pridali piaty gól, tentokrát sa excelentnou strelou prezentoval z ľavého kruhu Ján Sýkora. V závere zápasu nevyužili najprv hráči spod Urpína dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Skaličania sa potom snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale Stieler mal smolu v zakončení a Slipčenko naopak predviedol svoje brankárske umenie.