Novinky - 16.11.2012 22:02

Neustrážili sme víťazstvo, s Nitrou máme iba bod

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. M. Hudec (Lukačevič, Handzuš), 45. Ján Sýkora (tr.strieľanie), 57. Heizer (Ján Sýkora) - 1. Hamrák (Ordzovenský, Mašlonka), 37. Hamrák (Mašlonka, R. Tománek), 60. P. König (T. Nádašdi, Mašlonka), rozhodujúci sam. nájazd premenil Hamrák
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Junek, 2054 divákov

Banská Bystrica: Dzubina - Kubka, Bambúch, M. Styk, J. Predajniansky, Kolešnikovs, Novajovský, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Lukačevič - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, Češík, F. Nemček - Petro, T. Zigo, Marcinek
Nitra: M. Valent - T. Nádašdi, P. König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Hamrák, R. Tománek - Jokila, Podstavek, Pupák - Kmeč, M. Bača, Kadura

Domáci priaznivci hneď na začiatku zápasu privítali Michala Handzuša transparentom a špeciálnymi "tlieskátkami", ich entuziazmus však schladili Nitrania už v 45. sekunde, od modrej vystrelil Ordzovenský, brankár Dzubina puk vyrazil a zblízka otvoril skóre voľný Hamrák. Banskobystričania hrozili hlavne v presilovkách, najväčšie šance spálil po prihrávkach
Handzuša v závere prvej tretiny Hudec.

Druhá tretina bola dlho v réžii Banskej Bystrice. Hokejisti spod Urpína hrali niekoľko presiloviek, šance nevyužili Handzuš, Sýkora, ani Bambúch. Vyrovnať sa napokon podarilo v početnej výhode Hudecovi, ktorý v 31. min nahodil puk od modrej a ten skončil pod hornou žŕdkou nitrianskej bránky, keď dobré clonenie pred Valentom predviedli Bambúch a Handzuš. Hostia mohli o pár sekúnd odpovedať, strieľal Vosátko, puk sa dostal za Dzubinu, no spred bránkovej čiary ho vykopol Češík. Neistého domáceho gólmana napokon prekonal v 37. min Hamrák, ktorý strieľal efektne z pravej strany. Potom mali Nitrania výhodu niekoľkých presiloviek, na rozhraní druhej a tretej tretiny hrali dokonca 68 sekúnd piati proti trom, ale najväčšiu šancu spálil Kováčik.

V 45. min sa rútil na bránku hostí Sýkora, fauloval ho Rais, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré banskobystrický špecialista na nájazdy premenil - 2:2. Hokejisti spod Urpína mali potom ďalšie šance v presilovkách, najväčšiu možnosť nevyužil Heizer a rozhodca Müllner neuznal domácim ani gól dosiahnutý z bránkoviska. Na opačnej strane neťažil z úniku v oslabení Podstavek a individuálne to skúšal aj Tománek, Dzubina však podržal svoj tím. Vykúpením pre banskobystrické mužstvo mohol byť gól Heizera v 57. min, keď sa presadil z ľavej strany umiestnenou strelou k vzdialenejšej žŕdke, ale hráči spod Zobora vyrovnali v hre bez brankára v záverečnej minúte, keď od modrej sa presadil König.

V predĺžení hviezdil najprv brankár Banskej Bystrice, ktorý zneškodnil šance Hamráka a Tománka. Veľkú príležitosť na domácej strane spálil Sýkora, ktorý mieril do žŕdky. V samostatných nájazdoch bol úspešný iba Hamrák a tak si Nitra odviezla spod Urpína dva body.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Trošku sme zaspali úvod zápasu, tiež sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom. V druhej tretine sme sa zobudili, mali sme tam svetlejšie momenty. Dôležité bolo, že sme ubránili presilovku súpera 5 proti 3 na začiatku tretej tretiny, a to nás nakoplo. Vrátili sme sa do zápasu, zvrátili sme výsledok, žiaľ, súperovi sa podarilo vyrovnať pri power-play. To by sa nám nemalo stávať. Ak už sme blízko k víťazstvu, treba tam viac obetavosti. Šancí bolo veľa na oboch stranách. Najmä tretia tretina bola zaujímavá, škoda však toho záveru. Bod je dobrý, ale trošku sa nám máli.

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Som spokojný s dvoma bodmi, ale nie som spokojný s herným prejavom. Dali sme síce rýchlo prvý gól, čo nám pomohlo prečkať úvodný nástup domácich, no mali sme zo súpera do polovice zápasu príliš veľký rešpekt. Vysielali sme skôr symbolické strely na brankára a veľmi som bol nahnevaný po našej presilovke 5 proti 3 na začiatku záverečnej tretiny. Hráči ju odohrali bez nejakého väčšieho nasadenia. Bol to moment, v ktorom sa mohol zápas zlomiť, mali sme napokon šťastie, že sme v power-play vyrovnali. Som rád, že sme v samostatných nájazdoch získali bod navyše."