Novinky - 14.11.2012 22:00

Handzuš pomohol k výhre v Žiline dvomi gólmi

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)

Góly: 6. R. Krajči (T. Troliga, Staňo), 10. T. Varga (O. Ďuriš, M. Kokavec), 38. K. Jass (Krajči), 45. K. Jass (Staňo, T. Troliga) - 5. T. Zigo (Petro), 20. Handzuš (Bambúch, Lukacevic), 30. B. Jankovič (Kolesnikovs, Ketner), 37. Handzuš (Lukacevic, M. Hudec), 50. M. Styk
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik - Lokšík, Kalina, 1142 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Sekáč, Brcko, Staňo, J. Dlouhý, Leško, Niník - M. Drevenák, V. Škoda, Lažo - K. Jass, T. Troliga, R. Krajči - M. Kokavec, O. Ďuriš, T. Varga - Drábek, Valášek, Kluka
Banská Bystrica: Dzubina - Bambúch, Kubka, J. Predajniansky, M. Styk, Novajovský, Kolešnikovs, Ketner - Lukačevič, Handzuš, M. Hudec - Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič - F. Nemček, Češík, Lamper - Petro, T. Zigo, Marcinek

V úvode stredoslovenského derby mali možnosť ísť do vedenia domáci pri vylúčení Sýkoru. Početnú prevahu však nevyužili a boli to hostia, ktorí sa v 5. min zásluhou Ziga dostali do vedenia. Žilinčania odpovedali rýchlo, o 41 s dostal Krajči ideálnu prihrávku na modrú čiaru a vyrovnal. V 10. min sa po sérii chýb "baranov" na modrej čiare k puku dostal domáci Varga a strelou do poloprázdnej bránky druhýkrát prekonal Dzubinu. Tempo hry potom opadlo. V 16. min mohol zvýšiť vedenie domácich Troliga, ale sám pred Dzubinom sa nepresadil. V 20. min v presilovej hre skóroval Handzuš (2:2).

Druhá časť stretnutia bola vyrovnaná. V 22. min sa po závare pred bránkou hostí nepresadil Kokavec. V 30. min Laco ešte Bambúchovu strelu kryl, ale o minútu neskôr už bol na Jankoviča krátky. Na strane Žiliny bolo aj šťastie, keď Novajovského strela v 33. min skončila len na ľavej Lacovej žŕdke. Záver tretiny bol zaujímavý. Michal Handzuš v 37. min pridal aj svoj druhý gól v stretnutí. O minútu neskôr využila nezištnú prihrávku Krajčiho nová akvizícia domácich Jass a znížila stav na 3:4.

V úvode poslednej tretiny mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie, keď 67 s hrali v početnej prevahe o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili. Vyrovnanie prišlo v 45. min, keď sa strelou z medzikružia presadila nová akvizícia Žiliny Jass. V závere desaťminútovky mali dobré strelecké príležitosti Lažo a Jass, ale stav sa nemenil. V 50. min unikol obranca Styk. Strelou z ľavej strany zaskočil prekvapeného Laca a poslal Banskobystričanov do vedenia 5:4. Poslednú domácu príležitosť na vyrovnanie mal v predposlednej minúte aktívny Jass, ale Dzubina jeho únik kryl. Žilina hrala posledných 33 s bez brankára, ale vyrovnať sa jej nepodarilo.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme hrať ako proti Košiciam. To sa nám v prvej tretine darilo. Boli sme pohybovo lepší, mali sme šance, no škoda, že sme ich nevyužili viac. V druhej tretine prišiel útlm, robili sme chyby a inkasovali lacné góly. V závere sa šťastie za stavu 4:4 od nás odvrátilo, inkasovali sme a duel prehrali. Škoda, v dôležitom zápase sme sa chceli odraziť od dna. Musíme bojovať ďalej."

Vladimír Országh (tréner Bystrice): "Začali sme vlažne, Žilina bola v prvej tretine lepším mužstvom. Potom sme sa prebudili, lepšie korčuľovali, boli aktívnejší. Sme radi, že v šesťbodovom zápase sa nám podarilo zvíťaziť. Robili sme však veľa individuálnych chýb a v závere sme mali aj trochu šťastia. Som rád, že sme v Žiline bojovali