Novinky - 04.09.2012 11:22

V Košiciach prehra bez streleného gólu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Miroslav Čief

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Róbert Huna (Richard Huna), 14. Piatak (Richard Huna, Deyl), 45. Martin Chovan (Jokeľ, Svitana), 47. Novák (Spilar, Slovák), 49. Kubĕna (Jenčík, Slovák)

HC Košice: Riečický – Šeda - Deyl, Kolba - Novák, Brejčák - Martin Chovan, Takáč - Gajdoš, Róbert Huna - Richard Huna - Kubĕna, Jenčík - Slovák - Spilar, Nagy - Svitana - Jokeľ, Matúš Chovan - Piatak - Gmitter.

HC ´05 Banská Bystrica: Dzubina - Grman, Richter, Novajovský, Kubka, Bambúch, Predajniansky, Mikuš, Ketner - Sýkora, Hudec, Jabrocký - Hvila, Češík, Šimun - Lunter, Heizer, Nemček - Hegyi, Zigo, Jankovič

Tento mal zatiaľ najhoršiu príchuť. Súper, ktorý nás vyradil v štvrťfinále play - off minulej sezóny, si na nás pochutil opäť. Odohrali sme nešťastný zápas, dostali sme expresný gól, a nevedeli ďalej s výsledkom spraviť nič.

Takýto vstup do stretnutia by poznačil každé mužstvo. Ani len nedoznel zvuk píšťalky rozhodcu, ktorý otvoril stretnutie, inkasovali sme. Súhru bratskej dvojice Hunovcov, ktorá je v košickej príprave na nezastavenie, dokonal spomedzi kruhov v gól v Dzubinovej sieti Róbert Huna - 1:0. Domáce nasadenie neutíchalo, poriadnu ranu vyslal Slovák, v 8. min sa okolo obrancov vynikajúco predral Svitana a trafil hornú žŕdku. V 12. min sa nám naskytla presilovka 5:3, nevedeli sme však nájsť účelný spôsob jej zahratia, možno i preto sme po jej skončení pykali. Košice podnikli rýchly protiútok, Piatak len nastavil hokejku – 2:0. Záver tretiny bol už pokojný.

Košické úsilie pokračovalo. Nechali sme sa vylučovať, čo im nahrávalo. Šeďa, Jenčík či Kubena to skúšali strelami, bez efektu. V 29. min sme podnikli rýchlu akciu, zástavu nášho celku zdvihol kapitán Hudec, no Sýkora po jeho nezištnej prihrávke skórovať nedokázal. Odpoveďou boli streli Jokeľa s Novákom. V závere sa pekne presadil Šimun, na druhej strane nás podržal brankár po veľkej príležitosti Olivera Jokeľa.

Snahu o naše vyrovnanie kontrastovali domáci rýchlymi protiútokmi. V 45. min im vyšiel ďalší. V našej obrannej tretine si prihrávali puk, až kým neskončil vďaka zásluhe Chovana v sieti – 3:0. O minútu skaza oceliarov pokračovala. Opäť rýchla akcia a delovka Michala Nováka – 4:0. A aby toho nebolo málo, marazmus v našich radoch a oslabenie 3:5 priniesli piaty gól Košíc, Kubena nemal problém – 5:0. Zdvihli sme hlavy v snahe neprivodiť ešte nepriaznivejšie skóre, strieľali Nemček, Kubka či Sýkora, na výsledkovo nepodarenom stretnutí však toho už veľa nezmenili.

Postava zápasu v drese HC ´05

Aktivitou sršali hlavne domáci. Nám v tomto zápase šťastena nepriala. Domácim vychádzalo všetko, z pohľadu hry to také jednoznačné nebolo, zalomcoval však nami prvý gól, škoda vylúčení. Povzbudiť po takomto zápase treba celý tým, predsa takéto duely k príprave patria, tento nás preveril aj po inej stránke, ako predchádzajúce domáce dva, netreba po ňom robiť paniku, občas takáto gólová vlna padne v úžitok.

Úsmevy košickej ľahkonohosti

Raketový gól v našej bránke nás poznačil. Odolávali sme lavínovitým útokom Košíc, až nás v polovici tretej tretiny schrumli. Dobre tak. Príprava je nato, aby sme si prešli aj týmto. Nielen výhry majú blahodárny účinok na sebavedomie a zrkadlo výkonnosti, v istých prípadoch práve takéto zápasy ukážu viac, a pomôžu. Pred turnajom v Švajčiarsku určite, preveria nás silné celky, ktoré nás, podobne ako Košice, šetriť nebudú. Ak sa chceme posunúť ďalej, čo najlepšie sa otestovať, pripraviť a v čo najväčšej možnej miere odstrániť chyby v našom hernom prejave, takéto zápasy potrebujeme. Musíme ich zažiť, hrať, oklepať sa z nich. A nachystať sa aj v súťaži na mladú košickú ľahkonohosť, na ktorú môžeme po tomto zápase vďaka gólovým akciám spievať ódy. Z prípravou nášho mužstva však zatiaľ môžeme byť spokojní.