V treťom zápase stačil na prvý bod jediný gól

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

stav série 1:2

Gól: 19. M. Kokavec (Češík, L. Novák)
Vylúčení: 6:6, navyše: Bambúch 10 min za nešportové správanie - S. Gron 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - M. Orolín, M. Valach, 3115 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - M. Grman, Novajovský, Brňák, Cebák, Kubka, Bambúch, Beňa - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Miroslav Hlinka, R. Heizer, Kútny - L. Novák, Češík, M. Kokavec - Ľ: Zuzin, Pulliainen, Hričina - Jabrocký
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Dravecký, Hvila, Pašek - Spilar, Mlynarovič, Matúš Chovan

Pod Urpínom videli diváci zaujímavý hokej, najmä z domácej strany. Banskobystričania viackrát preverili Hyláka, ktorý musel predviesť výborné zákroky po strelách Kútneho, Zuzina, Cebáka či Sýkoru. Do vedenia mohli ísť domáci hokejisti, v 14. min mohli ťažiť z chyby Spilara, no prečíslenie Pulliainen s Hričinom nezakončili gólom, keďže prekážkou bol opäť dobrý Hylák. Hostia si vypracovali vyloženú šancu až v 16. min, po Gronovej prihrávke spoza bránky neuspel zoči-voči Chorošunovi Jenčík. Na opačnej strane to potom skúšal bekhendom z otočky Lukáš Novák a laxnosť Košičanov mohol vytrestať aj Grman, ktorý prešiel okolo bránky a nikým neatakovaný dvakrát vystrelil na Hyláka. Záver prvej tretiny bol rušný, keď sa Gron preštrikoval pred Chorošuna, ale zle strieľal. Na druhej strane prišiel trest - po peknej kombinačnej akcii Nováka s Češíkom sa presadil Kokavec.

V druhej tretine košickí hokejisti ožili. Najprv v trme-vrme pred bránkou domácich neuspeli Miklík s Pašekom. Banskobystričania sa prezentovali viacerými dobrými strelami. Po jednej z hokejky Beňu tečoval puk Zuzin. Na Hyláka to skúšal dobrou strelou v polovici zápasu voľný Češík a potom sa prezentoval individuálnou akciou z rohu klziska Zuzin. Šance majstra prišli v presilovke. V 36. min Šeda sám pred Chorošunom neuspel a potom Miklík z ľavého kruhu nenašiel medzeru medzi betónmi banskobystrického gólmana. V oslabení mohol skórovať Jabrocký, keď sa s Kokavcom dostal do prečíslenia, ale neposlal puk do odkrytej časti Hylákovej svätyne.

V úvode tretej tretiny mali veľké príležitosti oba tímy, keď sa najprv Jenčík preštrikoval pred bránku, ale neuspel a vzápätí Kútny išiel sám na brankára, ale v zakončení mu zabránil faulom Šeda. Košický tlak sa potom stupňoval, hostia mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Najprv Bartoš takmer pretlačil puk za Chorošuna, následne sa o to pokúšal aj Zálešeák. O dve minúty neprekonal Gron v presilovke z blízka Chorošuna. Banskobystričania mali dobrú možnosť v 51. min, Novák však pohorel na výbornom Hylákovi. Najväčšiu príležitosť v záverečnej tretine nepremenil Gron, keď Chorošun zasahoval aj so šťastím. Úradujúcemu šampiónovi nevyšla v závere ani power-play, a tak pod Urpínom prehral tretí štvrťfinálový zápas.