Novinky - 29.01.2012 21:30

Vyrovnanú partiu rozhodli až nájazdy, Poprad v nich úspešnejší

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC'05 Banská Bystrica - HK AutoFinance Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. M. Grman (Bambúch), 53. Češík (Matoušek, Marcinek) - 20. Michal Chovan (R. Suchý, S. Takáč), 42. Balán (P. Svitana, Vaic), rozhodujúci sam. nájazd premenil Škovira
Vylúčení: 5:6, navyše Jokila (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Novák, Stano, 1378 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Brňák, Beňa, Bambúch, Huba - Kristoffersson, Jokila, Hvila - F. Nemček, Heizer, Zuzin - Marcinek, Češík, T. Hričina - Kútny, Matoušek, Zorvan, od 21. min bez Hvilu
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Michal Chovan, S. Takáč, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, Homa - P. Wesselényi, Malina, D. Kramár

Banskobystričania začali s chuťou, zahryzli sa do súpera v úvode zápasu, ale dobrú príležitosť na skórovanie nevyužil v 2. min z asi troch metrov Nemček. Popradčania postupne vyrovnali hru a v 8. min sa dobrou strelou prezentoval z ľavej strany voľný Svitana, mieril však do Chorošuna. Domácich môže mrzieť nevyužitá presilovka piatich proti trom v polovici tretiny v trvaní 98 s. V nej si výraznú šancu nevytvorili. Hostia boli v početnej výhode o jedného hráča úspešnejší, šesť sekúnd pred klaksónom dal "baranom" gólový pozdrav do šatne Chovan, ktorý sa dostal k odrazenému puku po Suchého strele a nemal problém poslať ho do odkrytej bránky. Zranil sa však domáci útočník Hvila, ktorý do druhej tretiny už nenastúpil.

V nej dominovali Banskobystričania, už v 22. min v presilovke Bambúch vysunul Grmana za dvoch obrancov Popradu a kapitán domácich využil svoje sólo - 1:1. "Barani" mali aj ďalšie šance, Marcinek zblízka neprekonal zoči - voči Melicherčíka v ďalšej presilovke a v oslabení sa Kútny preštrikoval pred popradskú bránku, ale nevyšla mu koncovka. V dobrej pozícii nedostal svoj tím do vedenia ani Kútny. "Kamzíci" sa zväčša bránili nátlakovému hokeju domácich, rožky vystrčili až v 36. min, no Balán zblízka neprekonal Chorošuna. Úspešná nebola ani odpoveď rýchleho Češíka, navyše Banská Bystrica mohla opäť inkasovať gól do šatne, keď Homa poslal puk cez domáceho obrancu na Škoviru, ale ten taktiež neuspel sám pred brankárom HC 05.

Úvod tretej tretiny patril Popradu, ktorý ťažil z chýb banskobystrickej defenzívy. Na domácu bránku išiel Balán so Svitanom, ich akcii sa Cebák s Brňákom a Zuzinom iba prizerali. Rozhodcovia gól pripísali Balánovi. V 48. min zaujala individuálna akcia Škoviru, Banskobystričania sa snažili o vyrovnanie, ale cez dobre organizovanú obranu hostí to išlo ťažko. V 53. min vyšiel Češíkovi husársky kúsok, keď puk spoza bránky poslal na chrbát Melicherčíka a od neho putoval za bránkovú čiaru - 2:2. Zápas tak dospel do predĺženia, šance však diváci už nevideli, v samostatných nájazdoch uspel Škovira, ktorý ako jediný prekonal brankára.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Z našej strany bola prvá desaťminútovka dobrá, ale prišla presilovka piatich proti trom, ktorú sme zahrali veľmi zle a náš výkon išiel dole. Napokon sme však dokázali odpovedať na vedúci gól súpera a aj keď sme dvakrát prehrávali, dokázali sme vyrovnať kurióznym gólom. Samostatné nájazdy sú už vabank, z troch sme nestrelili ani jeden gól, tak preto sme nemohli zobrať súperovi aj ten druhý bod."
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Po úplne nevydarenom zápase s Nitrou sme radi za dva body. Boli sme blízko aj k trom, ale kurióznym gólom Banská Bystrica vyrovnala. Šance však boli na oboch stranách, takže mohol tento zápas skončiť aj opačným výsledkom. My sme skromní a s dvoma bodmi sme spokojní."