Novinky - 22.01.2012 21:03

Žilinu sme porazili, dva góly Kristofferssona

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:1 1:0)

Góly: 4. Kristoffersson (Jokila, Hvila), 30. Jokila (Bambúch, M. Grman), 45. Kristoffersson (Jokila, M. Grman) - 22. Róbert Huna (Devečka) Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: 43. Ďurkech (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Gavalier, Rovenský, 1 328 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Beňa - Kristoffersson, Jokila, Hvila - F. Nemček, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Kútny - Lamper, Matoušek
Žilina: M. Laco (45. Staňo) - D. Devečka, Kudělka, T. Bokroš, Dlouhý, Houdek, Ďurkech - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš

V Banskej Bystrici sa začalo hrať o 25 minút neskôr oproti plánovanému začiatku, pretože rozhodcovia sa zdržali na ceste, konkrétne na horskom priechode Donovaly. Hokejisti oboch tímov predviedli v úvodnom dejstve svižný hokej, už v 70. sekunde mohol otvoriť skóre hosťujúci Stupka, ktorý sa po chybe Brňáka rútil na Chorošuna, no neprekonal ho. Do vedenia tak išli domáci hráči, v 4. min slávila úspech fínsko-švédska spolupráca, Jokila spoza bránky prihral Kristofferssonovi a ten pohotovou strelou zblízka prekonal M. Laca a dal si tak darček k nedeľňajším 33. narodeninám. Žilinčania potom mohli vyrovnať, dobré príležitosti mali Róbert Huna, Ďurkech a Smotrila. Domáci pohrozili Brňákom a Kokavcom, stav sa však v prvej časti hry už nezmenil.

Nástup do druhej tretiny vyšiel hosťom. Banskobystričania hrali presilovku, ale po chybe Kubku v strednom pásme sa dostal k puku Róbert Huna a svoje sólo v oslabení pretavil v 74. sekunde tejto časti hry do gólovej podoby. V 26. min sa do druhej šance v zápase dostal hosťujúci Stupka, ale pred odkrytou bránkou nemieril presne. Domáci využili v polovici zápasu presilovú hru, keď Grman vystrelil od modrej, Bambúch ho zblízka posielal za Laca, no doklepol ho až Jokila - 2:1. Vyrovanie mal na hokejke v 31. min tretíkrát Stupka, pred Chorošunom však pohorel. Na opačnej strane mohol zvýšiť vedenie "baranov" v rýchlom prečíslení po prihrávke Marcinka Kokavec. V závere druhej tretiny si v dobrej pozícii pred domácou bránkou nerozumel s pukom Róbert Huna a v presilovke strelu Nemčeka do horného rohu vychytal Laco.

V III. tretine vyšla Banskobystričanom opäť presilovka, keď v 45. min sa presadil z pravej strany v početnej výhode o dvoch hráčov technickou strelou Kristofferson. Dvojgólové vedenie mohol ešte poistiť Hvila. Útočné akcie sa striedali na oboch stranách, ale hokejisti v ďalších minútach zlyhali najmä v koncovke. Stav sa tak už nezmenil a dôležité body v boji o play-off zostali pod Urpínom.