Novinky - 06.11.2011 20:42

Tri góly Trenčínu na rozlúčku

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HC ´05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 47. J. Sýkora (Češík), 49. Tománek (T. Hričina), 54. T. Hričina (Tománek, Cebák) Vylúčení: 5:7, navyše: Jokila a Krisstoffersson (obaja Banská Bystrica) za nešp, správanie na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Baluška - Orolin, J. Tvrdoň, 1517 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Haverinen, Kolba, P. Huba, Kubka, Cuník, Paľov, Bambúch - Tománek, Jokila, T. Hričina - J. Sýkora, Češík, Kútny - Marcinek, Heizer, Krisstoffersson - F. Novák, Petro, M. Kokavec
Trenčín: V. Kováč - Bolf, Gabriš, Hlubuček, E. Bednár, Martin Chovan, Imrich, Štindl - Pardavý, M. Daňo, T. Melichárek - Tybor, Sojčík, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Banskobystričania, nabudení piatkovým víťazstvom nad lídrom so Skalice, chceli pokoriť aj ďalší kvalitný celok z vrchných priečok extraligy z Trenčína a podriadili tomu aj taktiku. V prvej tretine mali domáci viac šancí i miernu prevahu, ale brankár Kováč neriešil obzvlášť nebezpečné situácie. V 6. min sa však ako prví hostia dostali do slušnej príležitosti, keď A. Šťastný unikol po ľavej strane až pred Chorošuna, ale neprekonal ho. Na opačnej strane o dve minúty neskôr zavaril brankárovi Dukly Kútny, dostal za jeho chrbát puk, ale v bránkovisku ho nemal kto posunúť za čiaru. V 10. minúte hrozili "barani" v presilovke, Kútny prestrčil z medzikružia puk k Češíkovi, ktorý sa pohotovou strelou pri pravej žrdi nepresadil pred Kováčom. V 15. a 20. minúte to skúšal Kokavec z ľavého kruhu, ale ani on dobrými strelami nenašiel recept na gólmana hostí.

Aj v druhej tretine pokračoval viac bojovný hokej. Iba málo momentov zaujalo, napríklad v 25. min Kopecký prešiel po ľavej strane, prihral na pravú Radulayovi a jeho tvrdú strelu zneškodnil Chorošun. O tri minúty neskôr Tománek vysunul Jokilu do šance, ale pri zakončení prišiel o puk. Nebezpečná bola presilovka Trenčanov v 29. minúte, Bolf od modrej čiare poriadne zamestnával defenzívu baranov i brankára. V druhej polovici zápasu to skúšali pred Kováčom Češík s Kútnym, ale ani trenčiansky gólman sa nedal prekvapiť, zahriala ho aj strela Tománka v 38. minúte z hornej časti pravého kruhu.

Až v tretej tretine diváci videli kvalitnejší hokej, hlavne z domácej strany. Do vedenia sa mohol dostať Trenčín, zásluhou Tvrdoňa v 45. min, no z dvoch metrov neprekonal Chorošuna. O dve minúty sa však dostali do šance domáci hokejisti, po vhadzovaní najprv Češík neuspel pred Kováčom, ale k odrazenému puku sa dostal Sýkora, ktorý bekhendom poslal puk do ľavého horného rohu trenčianskej bránky. Baranov gól nabudil a v 49. min aktivita priniesla aj druhý gól, keď Tománek prešiel od mantinelu až pred bránku a na dvakrát prekonal Kováča. Hostia ešte mohli znížiť, ale pred Chorošunom neuspel Daňo a po ňom ani pri ľavej žrdke Pardavý. V 54. min z pravej strany vystrelil Tománek, Kováč vyrazil puk rovno pred Hričinu a ten sa nemýlil - 3:0. V 57. min sa ešte Kútny rútil sám na brankára Kováča, ale neuspel. V závere pribudlo nervozity, hlavný rozhodca Vladimír Baluška vylúčil niekoľkých hráčov za hrubosť, ale na skóre to nič nezmenilo.