Detva otočila zápas v Banskej Bystrici, v predĺžení rozhodol obranca Hraško

2:3
(2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
HC 07 Detva
HC 07 Detva
Góly: 2. V. Mihálik (A. Šťastný), 15. R. Varga (V. Mihálik, A. Šťastný) - 23. V. Fekiač, 28. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga - D. Konc ml., Rojík, 2201 divákov

HC ´05 Banská Bystrica:

S. Baroš - B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, Bačik - Asselin, Faille, Buc - J. Sýkora, T. Surový, Tamáši - Giľák, A. Šťastný, R. Varga - Kabáč, Češík, T. Török

HC 07 Detva:

R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Hedera, D. Jendroľ, M. Šimon - M. Surový, Magogin, Z. Král - Ščurko, Murček, Puliš - Martin Ďaloga, V. Fekiač, J. Žilka - Tibenský, P. Valent, Matúš Chovan

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili na ľade HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení v zápase 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Stredoslovenské derby lepšie začali hráči spod Urpína, ktorí viedli po 15. min už 2:0 vďaka presným zásahom Vladimíra Mihálika a Róberta Vargu. V druhej tretine však o náskok rýchlo prišli, keďže hostia vyrovnali skóre gólmi z hokejok Viktora Fekiača a Matúša Chovana. Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, v ktorom Detvania zužitkovali presilovku nechytateľnou delovkou Petra Hraška od modrej čiary.