Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

HC 07 Detva
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Nové Zámky
Góly: 20. Milý (Žilka, Sládok), 29. M. Šimon (M. Surový, Halás) - 18. Schultz (Plášil, R. Špirko), 37. Plášil (Zbořil), 63. Zbořil (Plášil, Dubinin). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Müllner, Kalina - Korba, R. Gavalier, 984 divákov

HC 07 Detva:

A. Nagy - Gachulinec, M. Šimon, Fekiač, Sládok, Strukoff, M. Macejko, Fedosov, Huňady - Videlka, R. Gašpar, Ščurko - Milý, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Murček, Halás - Ondris, Srnka, J. Petro

HC Nové Zámky:

V. Kováč - Kovačevič, Plášil, Prapavessis, Salija, Martin Chovan, Deyl, D. Rehák, Šimek - Schultz, R. Špirko, R. Varga - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Tibenský, Dubinin, Lantoši - B. Fábry, Surovka, Dubec - D. Rehák

Hokejisti Detvy odohrali v Tipsport extralige 2017/18 svoj historický prvý domáci zápas. S vlaňajším nováčikom Novými Zámkami prehrali 2:3 po predĺžení. Prvým autorom gólu Podpoľancov v ročníku sa stal Juraj Milý, ktorý 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal na 1:1. Do vedenia poslal Detvu v 29. min Martin Šimon, no Nové Zámky dokázali ešte v druhej tretine vyrovnať a v predĺžení strhli zápas na svoju stranu. Dva body pre zeleno-čiernych zariadil v 62. min český legionár Adam Zbořil.