Liptáci vyhrali play out a zotrvajú v Tipsport lige

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv, sita

10. kolo play-out, piatok 07.04.2017, 18:00
HC 07 Detva
2:5
(1:1, 0:3, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Góly: 10. Škvaridlo (Sládok, J. Žilka), 50. Šimon (L. Říha, T. Török) - 16. M. Kabáč (M. Šiška, Vybíral), 23. M. Sukeľ (Kriška, M. Uram), 24. Langhammer (P. Luža), 31. A. Lištiak (M Šiška, M. Kabáč), 57. Richard Huna Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Šimon - Kabáč (obaja 5 min za údery), presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P. Stano - Junek, M. Kollár, 850 divákov

HC 07 Detva:

Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, P. Lunter, Jendroľ - Škvaridlo, R. Gašpar, J. Žilka - T. Török, Srnka, L. Říha - Videlka, V. Fekiač, Hrušík - F. Šedivý, J. Petro, Poliaček

HK 32 Liptovský Mikuláš:

Durný - R. Stehlík, Kadlubiak, T. Nádašdi, P. Luža, M. Moravčík, M. Šiška, Mezovský, E. Bagin - Langhammer, Cibák, J. Sukeľ - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - V. Vybíral, M. Kabáč, A. Lištiak - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

Hráči tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš si zahrajú hokejovú Tipsport ligu 2016/2017. Liptáci totiž zvíťazili v piatok na ľade Detvy v piatkovom stretnutí 10. kola play-out najvyššej slovenskej súťaže 5:2 a v predstihu sa stali víťazmi baráže.

Prvá tretina duelu skončila nerozhodne po presných zásahoch domáceho Tomáša Škvaridla a hosťujúceho Michala Kabáča. Hráči Liptovského Mikuláša rozhodli o svojom triumfe v druhom dejstve, v ktorom strelili tri góly. Postupne sa strelecky presadili Matúš Sukeľ, Jakub Langhammer a Andej Lištiak. V 50. min znížil obranca Detvy Martin Šimon, ale o sedem minút neskôr opäť zveľadil náskok Liptákov a stanovil konečný výsledok skúsený kanonier Richard Huna. Detva je v minitabuľke play-out tretia a na druhý Trenčín má odstup jedného bodu.