4. zápas štvrtfinále, utorok 21.03.2017, 18:00
HC Nové Zámky
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
HC ´05 Banská Bystrica
Góly: 4. M. Paulovič (Š. Novotný, M. Hudec), 43. M. Paulovič (M. Hudec), 52. Saarinen - 22. Rosandič (Hickmott), 59. Bortňák (Sersen, Higgs)

Nové Zámky na domácom ľade zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:2 v utorňajšom štvrtom zápase štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport ligy. Nováčik najvyššej súťaže triumfoval v sérii hranej na štyri víťazstvá prvýkrát a znížil vedenie Banskobystričanov na 3:1. Skóre duelu otvoril domáci krídelník Matej Paulovič, keď v 4. min využil početnú výhodu. Na začiatku druhej tretiny presilovkovým gólom vyrovnal Mislav Rosandič, no v treťom dejstve sa opäť presadil Paulovič a neskôr v oslabení aj jeho fínsky spoluhráč Ossi Saarinen. Necelé dve minúty pred koncom stav zápasu skorigoval Dalibor Bortňák, hosťom sa však nepodarilo vyrovnať ani pri veľkom tlaku a hre bez brankára. Piate stretnutie série odohrajú v piatok 24. marca o 18.00 h v Banskej Bystrici.