Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

1. zápas štvrtfinále, štvrtok 16.03.2017, 18:00
HC ´05 Banská Bystrica
8:2
(2:0, 4:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky

"Barani" sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 1:0. Domáci ako víťazi základnej časti si proti nováčikovi, ktorý obsadil 8. priečku a až v poslednom kole si definitívne vybojoval účasť vo vyraďovacích bojoch, skórovali dva razy v prvej tretine. Keď v 31. min kanadský zadák Ty Wishart zvýšil na 4:0, hostia vymenili brankára: za Joakima Lundströma prišiel Ján Chovan. V 35. min však už bolo 6:0, až pätnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny znížil Erik Čaládi. V záverečnej dvadsaťminútovke sa svojím druhým gólom v stretnutí presadil 40-ročný útočník Banskej Bystrice Michal Handzuš a hoci ešte odpovedal Milan Kytnár, posledné slovo mal v 56. min Viačeslav Truchno. Druhý vzájomný súboj sa uskutoční v piatok 17. marca opäť pod Urpínom.