Tenis - 12.11.2023 20:23

Billie Jean King Cup senzačne vyhrala Kanada

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: JOJŠport

Kanadské tenisové družstvo žien sa senzačne stalo víťazom Billie Jean King Cupu. Minulý rok v skupinovej fáze vyradený tím mal k dispozícii hráčky druhej a tretej stovky svetového poradia, no stačilo to na postup cez Španielsko a Poľsko v základnej časti, senzačný semifinálový triumf nad Českou republikou aj finálové víťazstvo nad Talianskom. Na opačnej strane siete pritom stáli tenistky ako Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková, Jasmine Paoliniová, Martina Trevisanová či Magda Linettová. Čo stojí za zmienku, zverenky trénerky Heidi El Tabakhovej prehrali na svojej ceste jediný zápas. Zvyšné duely zvládli 3:0 respektíve 2:0.

Hviezdou turnaja bola 21-ročná montrealská rodáčka Leylah Fernandezová, ktorá sa koncom kalendárneho roka 2021 predrala do elitnej svetovej tridsiatky a na US Open v tom istom roku si zahrala finále. Práve jej skvelé výkony v Andalúzii boli stavebným kameňom kanadského úspechu a historicky prvý triumf na Billie Jean King Cupe respektíve v Pohári federácii im vyniesol prémiu 2,4 milióna amerických dolárov. "Keby nám pred začiatkom turnaja niekto povedal, že získame trofej, dobre by sme sa na tom zasmiali. Teraz je to realita. Vyhrať jubilejný 60. ročník Pohára Billie Jean Kingovej pred očami tejto legendy nášho športu je niečo výnimočné," povedala na mikrofón nadšene Fernandezova.