Program
Petra Vlhová - 06.01.2024 13:22

Obrovský slalom v Kranjskej Gore - Vlhová ako líderka 1. kola skončila celkovo štvrtá

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 4. miesto v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore stratila priebežné vedenie z 1. kola a zaostala za víťaznou Kanaďankou Valerie Grenierovou o 61 stotín sekundy. Druhú priečku obsadila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska (+0,37 s), tretia skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,51).

Podujatie sme s napätím sledovali na JOJŠPORT. 
        
Slovenka vlani v Kranjskej Gore obsadila v obrovskom slalome tretie a štvrté miesto. Organizátori sa snažili aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu pripraviť trať čo najlepšie. Dôležité bolo prvé kolo, v ktorom pretekárky čakali náročné podmienky bez prítomnosti ľadu, čo nahrávalo tomu, že skoré štartové číslo môže byť v 1. kole kľúčovou výhodou. Na čerstvej trati sa najviac darilo Vlhovej, ktorá po nastavení latky Brignoneovou predviedla sebaistú a plynulú jazdu s potrebnou dávkou agresivity. Na štarte druhého kola mali naopak väčšiu výhodu čerstvej trate pretekárky z opačného konca poradia.
        
Vlhová vo svojej jazde previedla pár zaváhaní, pričom v rámci 2. kola zaznamenala až 18. najrýchlejší čas. Od pódia ju delilo 10 stotín, ktoré stratila na Brignoneovú v troch zo štyroch sektorov. Najlepšiu finálovú jazdu predviedla Grenierová, ktorej postavil "na mieru" trať jej tréner. Dvadsaťsedemročná Kanaďanka poskočila oproti prvej jazde o tri pozície vpred a zaznamenala prvé pódiové umiestnenie v sezóne. Po roku obhájila svoj jediný triumf v kariére, ktorý získala práve v "obráku" v Kranjskej Gore.
        
Preteky nevyšli priebežnej líderke celkového poradia Američanke Mikaele Shiffrinovej, ktorá bola po 1. kole až siedma. Ešte horšie si však počínala v druhej jazde, keď zaznamenala až 22. čas.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora