Program
Petra Vlhová - 29.01.2023 15:43

Vlhovej víkend v Špindlerovom Mlyne nevyšiel, Shiffrinovej ušiel rekord, ale získala malý glóbus

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr

Nemecká lyžiarka Lena Dürrová triumfovala v nedeľnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne. V druhom kole dokázala zdolať Američanku Mikaelu Shiffrinovú o 6 stotín. Prvé pódiové umiestnenie dosiahla devätnásťročná Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá zaostala o 0,49 sekundy. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 13. miesto.
Podujatie sme vysielali na JOJŠPORTe, v štúdiu priamo v dejisku hodnotili preteky Tomáš Tančibok s hosťami Karolom Králom a Andreasom Žampom.


        Po 1. kole patrila Vlhovej šiesta priečka. So štartovým číslom 3 predviedla dobrý druhý sektor, napokon však v záverečnej pasáži zaváhala a náskok po chybe stratila. V cieli strácala na Shiffrinovú 1,54 sekundy.
        V 2. kole sa olympijská šampiónka z Pekingu hnaná početnou skupinou slovenských fanúšikov nedokázala zlepšiť. Od úvodu sa pustila do bránok riskantne a už na začiatku druhého sektoru pochybila a v cieli klesla mimo prvú desiatku. Skončila trinásta s mankom 2,24 s. "V oboch kolách som urobila veľa chýb. Nebudem ani hovoriť, čo sa mi odohráva v hlave, pretože by som bola príliš úprimná. Mrzí ma to, taký je však šport. Tento víkend mi to nevyšlo. Oddýchnem si, načerpám sily a budem sa snažiť dobre pripraviť na MS," povedala Vlhová v cieľovom priestore.
        Výborný výkon predviedla v 2. kole Franziska Gritschová, ktorá z 20. priečky po úvodnom kole atakovala pódiové umiestnenie. Napokon sa vyšplhala o 14 pozícií nahor a obsadila 6. miesto s mankom 1,55 s.
        Na pódium sa prvýkrát v slalome dostala devätnásťročná Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá predviedla v Špindlerovom Mlyne životnú jazdcu. Líderka Svetového pohára mala na dosah vyrovnanie historického rekordu v počte víťazstiev, ktorý drží Švéd Ingemar Stenmark. Vo svojej jazde však išla takpovediac na istotu, čo sa jej v konečnom zúčtovaní vypomstilo a nestačila na vo forme jazdiacu Dürrovú, za ktorou zaostala o 6 tisícin. Na 86. triumf si tak líderka SP i disciplíny musí počkať.
        V prvom kole štartovala aj druhá slovenská lyžiarka Petra Hromcová, ktorá však nepostúpila do 2. kola.

        výsledky nedeľňajšieho slalomu SP žien v Špindlerovom Mlyne:
        1. Lena Dürrová (Nem.) 1:30,91 min., 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,06 s, 3. Zrinka Ljutičová (Chor.) +0,49, 4. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,83, 5. Leona Popovičová (Chor.) +0,84, 6. Franziska Gritschová (Rak.) +1,55, 7. Laurence St.Germainová (Kan.) +1,62, 8. Paula Moltzanová (USA) +1,76, 9. Michelle Gisinová (Švajč.) +1,89, 10. Maria Therese Tvibergová (Nór.) +2,05,..., 13. Petra VLHOVÁ (SR) +2,24,..., Petra HROMCOVÁ (SR) nepostúpila do 2. kola

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora