Program
Petra Vlhová - 19.03.2022 14:52

Vlhová tretia v záverečnom slalome sezóny SP, prevzala si malý glóbus za prvenstvo v disciplíne

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/jojsport

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 3. priečku v sobotňajšom slalome Svetového pohára vo francúzskom stredisku Méribel, pódiom teda spečatila zisk malého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v hodnotení disciplíny v aktuálnej sezóne. Dvadsaťšesťročná Liptáčka ako úradujúca olympijská šampiónka v slalome bola po prvom kole štvrtá, na vedúcu Nemku Lenu Dürrovú strácala 48 stotín sekundy. V druhom kole dosiahla až 15. najlepší čas, stačilo jej to však na posun o jednu pozíciu nahor. Vlhová si v sobotu pripísala už 56. pódiové umiestnenie v SP v kariére.

"Pred sezónou sme si dali za ciel ziska malý glóbus za slalom a to sa podarilo. Mám za sebou ťažkú sezónu, no som olympijská šampiónka a držím v rukách aj malý glóbus za slalom. Chcem sa poďakovať členom svojho tímu aj fanúšikom zo Slovenska," povedala Vlhová do mikrofónu organizátorov.

Nezvíťazila však ani líderka po prvej jazde Dürrová, ktorá napokon skončila druhá. Skloniť sa musela pred Slovinkou Andrejou Slokarovou, za ktorou zaostala o 48 stotín sekundy. Vlhová na Slovinku stratila 0,81 s. Tretia po prvom kole Slovinka Ana Buciková obsadila 4. post, piata bola stále iba 18-ročná úradujúca juniorská svetová šampiónka v slalome Chorvátka Zrinka Ljutičová. Už istá víťazka veľkého glóbusu za celkový triumf v SP Američanka Mikaela Shiffrinová po piatej priečke v prvom kole klesla napokon na 8. pozíciu.

Petra Vlhová získala už druhý malý glóbus za slalom, podarilo sa jej ho vjazdiť aj v sezóne 2019/2020. V nedeľu bude v hre aj o glóbus za obrovský slalom, jej šanca je však len matematická, keďže nutné je jej víťazstvo a výrazné zaváhanie Švédky Sary Hectorovej, Francúzky Tessy Worleyovej aj Američanka Mikaely Shiffrinovej.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora