Program
Petra Vlhová - 09.01.2022 12:49

Vlhová zvíťazila v slalome, Shiffrinová po 4 rokoch vypadla

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára 2021/2022 v slovinskej Kranjskej Gore. Triumfovala časom 0,23 s pred Švédkou Annou Swennou Larssonovou. Trojicu najlepších doplnila Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá za Vlhovou zaostala o 31 stotín sekundy.

Vlhová si v šiestom tohtosezónnom slalome pripísala na konto piaty triumf a má nakročené k zisku malého krišťáľového glóbusu. Slalom neovládla iba v americkom Killingtone, kde skončila druhá. V Kranjskej Gore bola v nedeľu po 1. kole druhá s mankom iba osem stotín sekundy na Holdenerovú. V druhom si však dokázala polepšiť a bol z toho ďalší fantastický výsledok. "Dnes v náročných podmienkach to dalo zabrať. V druhom kole som však išla perfektne a som šťastná, že mám ďalšie víťazstvo," povedala Vlhová pri mikrofóne TV JOJ.

Vlhová zaznamenala ôsme pódiové umiestnenie v aktuálnej sezóne. Momentálne má na konte 5 víťazstiev, dve druhé a jedno tretie miesto. Dvadsaťšesťročnej Liptáčke vyšiel reparát za sobotňajší obrovský slalom v rovnakom stredisku, kde skončila na 15. pozícii. "Som rada, že som opäť naspäť. Dnes ráno som bola nahnevaná, keď som videla podmienky. Nepozdávali sa mi. Vedela som, že to bude veľký boj," dodala Vlhová.

Preteky v Kranjskej Gore boli náhradou za Maribor, kde podmienky nedovoľovali organizáciu pretekov SP. Vlhovej patrí v hodnotení slalomu suverénna 1. priečka, na konte má 580 bodov. Do konca sezóny sa uskutočnia už iba tri preteky v slalome a pred Shiffrinovou má náskok 240 bodov. Slovenka si polepšila i v celkovom hodnotení Svetového pohára 2021/2022. Keďže Shiffrinová v nedeľu v 2. kole doplatila na "špicara", Vlhová stiahla manko na súperku a momentálne stráca na líderský post 35 bodov.

Čo presne kritizovala Petra Vlhová po 1. kole? "Išlo sa mi fajn, bojovala som s traťou. Snažila som sa dať zo seba maximum, púšťať lyže a dať všetko zo seba. Viditeľnosť až tak neprekážala, pretože v slalome. nie je tá rýchlosť taká veľká. Trať je strašná, nechápem, čo organizátori robili celé tri dni. Nie je to hodné Svetového pohára. Som rada, že som vďaka tomu dosiahla takýto výsledok. V druhom kole to logicky bude ešte ťažšie," kritizovala organizátorov Petra Vlhová pred mikrofónom redaktora JOJŠPORTU Tomáša Tančiboka. 

Vlhová zo šiestich piatich slalomov tejto sezóny vyhrala až päť a raz skončila v Killingtone druhá. V Kranjskej Gore vyhrala slalom aj v roku 2020.

Petra Vlhová slalom Kranjska Gora Slovinsko Svetový pohár

Nedeľa 09. 01. 2022

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: TOP huste.tv