Program
Ostatné športy - 02.09.2023 14:19

Majstrovstvá sveta v armwrestlingu, Slováci už majú zlato!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: armsport/jojsport

Tento týždeň sa konajú v Kazachstane Majstrovstvá sveta v armwrestlingu. Slovensko na nich už v utorok získalo zlatú medailu vďaka Petrovi Spustovi a dnes a zajtra môžete na jojsport.sk sledovať ďalšie vrcholné súboje šampiontu so slovenskou účasťou. 

V televízii JOJŠPORT pre vás komentujú Michal Gavroň so svojim hosťom Ivanom Gregoričkom. Slovensko na šampionáte zastupujú Peter Spusta, Martin Caletka, Rebeka Martinkovič, Lucia Debnárová a Matúš Hlubík.

Najväčšie nádeje sa vkladajú našich pretekárok Lucii Debnárovej a Rebeky Martinkovičovej. Rebeka sa predstaví v kategórií do 65kg na obe ruky. „Približne viem, aké súperky budem mať v kategórii, ale vždy príde aj nová pretekárka. Takže nikoho nepodceňujem, a ku každej súperke pristupujem maximálne pozorne, zodpovedne a nenechávam nič na náhodu. Techniku, taktiku boja v podstate vždy prispôsobujem danej situácii, a tak ako to cítim“, povedala Rebeka, ktorá by si v prípade úspechu pripísala na konto tretí titul Majsterky sveta na pravú ruku.

V Kategórií masters 100kg bude naše farby hájiť Martin Caletka. „Čo sa týka súperov myslím že s väčšinou som sa už stretol. Tieto majstrovstvá budú však budú špecifické už tým že sú v Kazachstane a je všeobecne známe že majú širokú základňu pretekárov a sú top na svete. Tiež možno očakávať silnú konkurenciu z Turecka a iných geograficky bližších štátov“.

Za rozhodcov vycestuje do Kazachstanu Matúš Hlubík. „Z môjho pohľadu sa na MS vybrala mini výprava, ktorá však môže siahať aj na tie najcennejšie kovy. Najviac verím v zisk medailí v našom ženskom zastúpení v podobe Rebeky Martinkoavič a Lucie Debnárovej. Zbytok výpravy bude bojovať v kategórii masters , čiže skúsená skupina s medailovými ambíciami , menovite Martin Caletka , Peter Spusta. Ja budem reprezentovať Slovensko tiež ako rozhodca triedy Master“, povedal Hlubík.

„Našim reprezentantom prajem veľa úspechov, verím v tie najlepšie výsledky. Po niekoľkých kvalitne obsadených domácich a medzinárodných súťažiach je zjavné, že naši športovci sú výborne pripravení zabojovať o medaily.“, dodal prezident SAPR Ján Germánus.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora