Program
Lyžovanie - 26.01.2024 13:43

Shiffrinová a ďalšie pretekárky nepríjemne padali. Zjazd žien v Cortine vyhrala Venierová

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport

Rakúska lyžiarka Stephanie Venierová triumfovala v piatkovom zjazde Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo a dosiahla druhé víťazstvo v kariére. Preteky na zjazdovke Olympia Delle Tofane poznačili pády viacerých lyžiarok. Američanka a líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová skončila v ochrannej bariére a mala problémy s ľavou nohou, ktorú nemohla zaťažiť.

Zaujímavé preteky sme sledovali na JOJŠPORT s Karolom Králom a Slavom Jurkom. 

        Venierová zvíťazila s náskokom 39 stotín sekundy pred Švajčiarkou Larou Gutovou Behramiovou. Na spoločnom treťom mieste skončili domáca Sofia Goggiová, ďalšia Rakúšanka Christina Agerová a aj Kanaďanka Valerie Grenierová (všetky +0,71 s). V dejisku ZOH 2026 sa zjazdárky predstavili za jasného a slnečného počasia. Prvé lyžiarky zvládli nástrahy trate až po štart Shiffrinovej. Tá mala číslo osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu a skončila v sieti. Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou. Na pomoc jej prišli zdravotníci a po približne 20-minútovej pauze vyrazila na trať Gutová Behramiová. Švajčiarku nevykoľajila dlhá prestávka a od úvodu sa držala v zelených číslach, prišla do cieľa s náskokom 52 stotín pred pribežnou líderkou Laurou Pirovanovou. Predstihla ju už len Venierová, pripísala si druhé víťazstvo vo SP a opäť v kráľovskej disciplíne.
        Nedokončila ani domáca Federica Brignonenová, spadla o niečo ďalej ako Shiffrinová a tiež skončila v ochrannej sieti. Okamžite sa však postavila a ukázala, že je v poriadku. Hneď po nej vyštartovala Corinne Suterová a presnej v mieste, kde spadla Američanka, skončila aj ona. Olympijská víťazka aj majsterka sveta v zjazde mala pravdepodobne problém s ľavým kolenom.
        Na čele celkového poradia SP zostala Shiffrinová. Obhajkyňa veľkého glóbusu má 340-bodový náskok pred Gutovou Behramiovou, ktorá sa dostala v priebežnej klasifikácii na druhé miesto. Slovenka Petra Vlhová klesla na tretiu priečku, ale pre vážne zranenie kolena z domáceho podujatia v Jasne predčasne ukončila sezónu.
        Lyžiarky čaká v sobotu v talianskom stredisku opäť zjazd (10.30 h). V nedeľu je v tom istom čase na programe super-G.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora