Program
Lyžovanie - 05.05.2023 17:29

FIS definitívne schválila zaradenie Jasnej do kalendára 2023/24

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: TASR
Alpská komisia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v piatok definitívne schválila zaradenie pretekov Svetového pohára v Jasnej do kalendára v nadchádzajúcej sezóny. Na Kongrese FIS v chorvátskom Dubrovniku určili aj termín inšpekcie, ktorá parametre plánovaného dejiska pretekov SP (20.-21. januára 2024) skontroluje už v júni (26.-27.6.).

Prvýkrát v samostatnej histórii sa preteky SP išli v roku 2016. Lyžiarky sa v Nízkych Tatrách predstavili najprv v slalome. Obrovský slalom museli vtedy pre silný vietor preložiť zo soboty 5. marca na pondelok 7. marca a triumfovala v ňom Rakúšanka Eva-Maria Bremová. Deň predtým v slalome zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, tretia skončila Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová bola na deviatom mieste.
V roku 2021 sa Svetový pohár vrátil do Jasnej. V sobotu 6. marca slalom opäť vyhrala Shiffrinová, pred Vlhovou. Liptáčka na domácich svahoch však triumfovala v emotívnom nedeľnom obrovskom slalome. Podujatie sa bude po ôsmich rokoch konať bez obmedzení, keďže predošlú edíciu poznačila pandémia koronavírusu.
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora