Program
Lyžovanie - 11.03.2023 14:00

Žampa 8 stotín za postupom do 2. kola, Odermatt víťazom obrovského slalomu mužov v Kranjskej Gore

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojšport/tasr

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt triumfoval v sobotných pretekoch Svetového pohára v obrovskom slalome. V slovinskom stredisku Kranjska Gora zdolal o 23 stotín sekundy Alexisa Pinturaulta z Francúzska, tretí skončil Henrik Kristoffersen z Nórska (0,37 s). Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola.


Úradujúci majster sveta, líder disciplíny a už aj istý držiteľ veľkého glóbusu Odermatt mal po prvom kole náskok 53 stotín pred domácim Žanom Kranjecom, ktorý napokon skončil piaty a stratil 80 stotín na Pinturaulta. Ten zajazdil druhý najrýchlejší čas v druhom kole. Odermatt išiel v druhom kole na istotu, z náskoku mu postupne ubúdalo a po treťom medzičase už strácal na Pinturaulta dve stotiny. V záverečnej časti však nabral rýchlosť a napokon oslavoval desiaty triumf vo SP v tejto sezóne, pričom v "obráku" triumfoval v tomto ročníku po piaty raz. V hodnotení obrovského slalomu zvýšil Švajčiar náskok na čele o 140 bodov pred Kristoffersenom. "Je to pre mňa ďalší perfektný deň. Veľmi ťažké podmienky, bolo teplo, nebolo ľahké sa sústrediť na štart. Ale som veľmi šťastný, že som vyhral tieto preteky," citovala Odermatta agentúra AP.

 Adam Žampa vyrazil na trať 1. kola s číslom 40, na prienik medzi tridsiatku postupujúcich mu chýbalo osem stotín. O body do SP budú pretekári bojovať v Kranjskej Gore aj v nedeľu, 1. kolo "obráku" je na programe o 9.30 h.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora