Program
Lyžovanie - 04.03.2023 21:10

Kilde po triumfe v Aspene obhájil malý glóbus za zjazd

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr/jojsport

Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde vyhral sobotňajší zjazd Svetového pohára v Aspene a v predstihu si zabezpečil malý glóbus. V americkom stredisku triumfoval s náskokom 61 stotín pred Kanaďanom Jamesom Crawfordom, tretí skončil líder celkového poradia seriálu Švajčiar Marco Odermatt (+0,63).

Rakúšan Vincent Kriechmayr obsadil štvrtú priečku a pred finálovým zjazdom stráca na Kildeho v hodnotení disciplíny nedostihnuteľných 206 bodov. Tridsaťročný Nór predviedol dravú, čistú jazdu a vyhral šiesty z deviatich zjazdov v tejto sezóne. Nór tak obhájil malý glóbus z minulej sezóny.
Piatkový zjazd organizátori zrušili pre nepriaznivé počasie a neregulárne podmienky. Dovtedy stihlo odštartovať 24 lyžiarov. Poradie viedol v čase ukončenia pretekov Nór Adrian Smiseth Sejersted, ktorý vyrazil na trať s jednotkou. V sobotu predviedol opäť vydarenú jazdu a na štvrtom medzičase strácal na Kildeho len 21 stotín sekundy, no tesne pred cieľom minul bránku.